Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbójnik spod Bydgoszczy zatrzymany. Uderzył 80-latka i ukradł kobiecie torebkę

Dodano: 13.07.2022 | 14:25

Na zdjęciu: 61-latek był dobrze znany policji.

Fot. KWP Bydgoszcz

Zarzut rozboju oraz trzy zarzuty uszkodzenia ciała przypadkowych przechodniów usłyszał 61-letni agresor, którego zatrzymali koronowscy policjanci. Sąd aresztował chuligana na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (11 lipca) tuż po godzinie 8:00 – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji. I dodaje, że wówczas do komisariatu w Koronowie zgłosił się 80-latek, który opowiedział policjantom o sytuacji mającej miejsce kilka minut wcześniej.

Okazało się, że nieznany mu mężczyzna uderzył go pięścią w nos powodując krwawienie. Doszło do tego w momencie, gdy przechodzili obok siebie ulicą Paderewskiego. Dyżurny natychmiast po otrzymaniu tej informacji skierował na miejsce patrol, któremu przekazał rysopis napastnika. Chwilę później uwagę policjantów z patrolu zwróciła kobieta wzywająca pomocy. Była to kolejna osoba poszkodowana przez tego samego mężczyznę, który w tym momencie próbował się oddalić – opisuje Kowalska.


Wakacyjny remont Szubińskiej w Białych Błotach. Prace pochłoną trzy miliony złotych


Okazało się, że sprawcą chuligańskich czynów jest dobrze znany policjantom 61-latek. Próba ucieczki na nic mu się zdała, gdyż po chwili został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. – W toku dalszych czynności okazało się, że na wspomnianej kobiecie agresor dokonał rozboju, ponieważ uderzył ją pięścią w twarz, a następnie wyrwał jej torebkę z zawartością gotówki. Od obojga seniorów policjanci przyjęli zawiadomienia – uzupełnia komisarz. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Do komisariatu zgłosiły się jeszcze dwie poszkodowane w ten sam sposób osoby, w tym 14-latka, którą 61-latek również uderzył, gdy szła wspomnianą ulicą.

Agresor odpowie za rozbój oraz uszkodzenia ciała trzech przypadkowych przechodniów, które prokurator objął również ściganiem z urzędu. Dzisiaj (13 lipca) sędzia po zapoznaniu z materiałami sprawy aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Kierowca volkswagena uciekał przed policjantami w Bydgoszczy. Wpadł po pościgu

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments