Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbudowa DK 25 Obodowo-Mąkowarsko. Co z przetargiem?

Dodano: 07.02.2024 | 09:22

Na zdjęciu: Wiele osób narzeka na stan tej drogi

Fot. archiwum IN

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że w IV kwartale 2023 roku ma być ogłoszony przetarg na rozbudowę drogi krajowej numer 25 Obodowo-Mąkowarsko. Takie postępowanie nie zostało jednak przeprowadzone. Pytamy drogowców co dalej z tą inwestycją.

To zadanie zapowiadane jest już od dawna. Stan nawierzchni drogi jest bardzo zły. Ruch tutaj spory, bo trasa łączy ze sobą powiat bydgoski z sępoleńskim. W lutym 2019 roku została podpisana z projektantem umowa na opracowanie dokumentacji. Miała ona być gotowa pod koniec 2020 roku. Same prace budowlane miały rozpocząć się w 2021 roku, a udostępnienie trasy miało nastąpić około drugiej połowy 2022 roku.

Przetarg nie został ogłoszony

Tak się jednak nie stało. Kierowcy nadal jeżdżą po dziurawej i nierównej nawierzchni, a rowerzyści ryzykują jadąc przy bardzo ruchliwej trasie. W ubiegłym roku GDDKiA informowała, że przetarg na budowę ma być ogłoszony w IV kwartale 2023 roku. I znowu sprawa zakończyła się fiaskiem, bo postępowanie nie zostało przeprowadzone.

Co dalej?

– Zadanie jest w dalszym ciągu na etapie opracowywania dokumentacji – wyjaśnia nam Julian Drob, rzecznik prasowy GDDKiA Bydgoszcz. – Rozbudowa odcinka Obodowo – Mąkowarsko wraz z obejściem m. Dziedno od strony zachodniej ma łączną długość 9,3 km. Wykonawcą dokumentacji jest firma Roden Road Design Polska. 23 lutego 2023 r. uzyskaliśmy decyzję środowiskową, a 21 listopada ub.r. ukazało się obwieszczenie Wojewody Kuj.-Pom. o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ZRID. Ogłoszenie przetargu na roboty planowane jest na przełomie II/III kw. br. Lata realizacji: 2024-2027 – dodaje przedstawiciel drogowców.

Mąkowarsko-Tryszczyn

Przypomnijmy również, że trwa opracowywanie dokumentacji dotyczące rozbudowy DK 25 Mąkowarsko-Tryszczyn. Zadanie podzielone jest na pięć odcinków. Minister Infrastruktury zatwierdził programy inwestycji wszystkich odcinków tj.: Mąkowarsko – Buszkowo, Buszkowo, Buszkowo – Koronowo, Koronowo – Stopka, Stopka – Tryszczyn. Długość całej trasy to 22 km. Planowane lata budowy: 2025-2028 (w zależności od odc.).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments