Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbudowa remizy we Wtelnie. Rozstrzygnięto przetarg

Dodano: 25.07.2023 | 09:00

Na zdjęciu: Strażacy od wielu lat proszą o remont

Fot. IN

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Koronowie dołożono brakującą kwotę do planowanej rozbudowy remizy OSP we Wtelnie.

Jak już informowaliśmy to ważna inwestycja dla druhów z Wtelna. Wielokrotnie zgłaszali oni potrzebę rozbudowy budynku. Obiekt nie jest w najlepszym stanie technicznym, jest też ciasno. Gmina w 2021 roku ogłosiła przetarg na wykonanie prac. Przewidziano na to zadanie 282 tys. zł. Najtańsza oferta opiewała jednak na kwotę 1 mln 34 tys. zł. Postępowanie unieważniono.

Strażacy z Wtelna nie poddawali się i dalej sygnalizowali konieczność przeprowadzenia robót. Jakiś czas temu urzędnicy z Koronowa ogłosili drugi przetarg. Ponownie wpłynęły droższe oferty niż planowała to gmina. Na ten cel chciano przeznaczyć 505 tys. zł, a najtańsza oferta to 851 tys. zł.

Na 20 lipca zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Koronowie. Wśród zmian budżetowych znalazło się zwiększenie kwoty na zadanie inwestycyjne „Rozbudowa budynku OSP we Wtelnie” o kwotę 346 tys. zł. Radni przyjęli zmiany w budżecie. Przetarg został rozstrzygnięty. Postępowanie wygrało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe As-Bud z Pruszcza.

Zakres robót obejmuje m.in. prace ziemne i rozbiórkowe, wykonanie fundamentów pod rozbudowę, wykonanie izolacji cieplnych, ścian budynków i dachu, montaż okien oraz bram. Powstanie nowy garaż oraz biuro. Termin realizacji zamówienia wynosi cztery miesiące od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
10 miesięcy temu

Brawo druhowie z OSP Wtelno, wywalczyliście to co Wam się od dawna należało, włodarze gminy zawsze we Wtelnie kluczą, nie kluczą gdy chodzi o Koronowo.