Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozbudowa szkoły w Wierzchucinie Królewskim. Inwestycja nie zostanie zakończona w terminie?

Dodano: 19.01.2024 | 07:37

Na zdjęciu: Wstępnie mówiono, że zakończenie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku

Fot. IN

Według wstępnych informacji rozbudowa szkoły w Wierzchucinie Królewskim (gm. Koronowo) miała zakończyć się do końca marca 2024 roku. Burmistrz Patryk Mikołajewski ma wątpliwości czy ten termin uda się zachować. Jednocześnie wskazuje do kiedy mogłyby ewentualnie potrwać prace.

To duża inwestycja. Władze Koronowa, dyrekcja i pracownicy placówki, a także rodzice uczniów zdawali sobie sprawę ze złego stanu technicznego budynku. Dlatego postanowiono zakasać rękawy i gruntownie zmodernizować obiekt. Zadania rozbudowy, przebudowy i zmiany sposobu użytkowania szkoły podstawowej w Wierzchucinie Królewskim podjęła się firma Elmur-Complex z Gościeradza, która wygrała przetarg.

Patio ze zjeżdżalnią

– W ramach inwestycji zostanie dobudowany nowy budynek, w którym będą zlokalizowane sale dydaktyczne – informował pod koniec 2022 roku Urząd Miejski w Koronowie. – Powstanie wewnętrzne patio wraz ze zjeżdżalnią. Najstarszy budynek szkoły zostanie dostosowany dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Dodatkowo zostanie wykonana nowa elewacja na wszystkich budynkach szkoły oraz zagospodarowany teren wokół.

Termin ma zostać wydłużony

Wstępnie mówiono, że zakończenie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Na miejscu byliśmy, kiedy trwały kilkunastostopniowe mrozy. Prace na zewnątrz nie były prowadzone, jednak w środku roboty były kontynuowane. – Zaawansowanie prac jest znaczące – przyznaje nam burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Do chwili obecnej wykonano stan surowy zamknięty części szkoły podlegającej rozbudowie. Natomiast zarówno w części istniejącej oraz rozbudowywanej zakończono prace związane z wykonaniem ścian działowych, prac tynkarskich, wymianą oraz montażem stolarki okiennej, a obecnie trwają roboty instalacyjne, wykończeniowe i montażowe. Prognozuje się wydłużenie terminu wykonania robót budowlanych do końca wakacji bieżącego roku z uwagi na procedurę zwiększenia mocy przyłączeniowej przez gestora sieci niezbędnej do kontynuowania prac wykończeniowych. Wpływ na termin mają również prace dodatkowe oraz rozbieżności projektowe wewnętrznej instalacji sieci deszczowej i drenażowej ze stanem faktycznym, których nie można było zweryfikować i przewidzieć na etapie sporządzania dokumentacji – dodaje samorządowiec.

Prawie 10 mln zł

Ponadto Patryk Mikołajewski przekazał, że koszt inwestycji z robotami dodatkowymi na chwilę obecną wynosi 9 mln 630 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
2 miesięcy temu

A z pomostem na Pieczyskach poszło o 6 miesięcy wcześniej . Może niech to ukończy ten do którego zwrócił się burmistrz jak nie mógł , a on potrafił ? I będzie bez poślizgu w terminie może nawet wyprzedzenie prac nastąpi

Berlin
Berlin
2 miesięcy temu

Jestem za Gliszczyńskim !

Marianna
Marianna
2 miesięcy temu

Gliszczyński był i jest super