Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRozłam na lewicy. Inicjatywa Bydgoszcz zawiesza rozmowy z SLD
16.05.2018 | 11:23

Rozłam na lewicy. Inicjatywa Bydgoszcz zawiesza rozmowy z SLD

Na zdjęciu: Podczas majowych uroczystości przedstawiciele SLD i Inicjatywy Bydgoszcz szli w jednym szeregu.

Fot. SG

Inicjatywa Bydgoszcz zawiesza rozmowy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej o wyborach samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim. To odpowiedź na komentarz przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego

– „Z oburzeniem przyjmujemy ataki personalne Włodzimierza Czarzastego zarówno na przedstawicielki i przedstawicieli demokratycznej opozycji, jak i na Barbarę Nowacką” – napisali w dzisiejszym oświadczeniu przedstawiciele Inicjatywy Polskiej. O jakie ataki im chodzi? Przewodniczący SLD  skomentował udział Nowackiej w Marszu Wolności organizowanym w sobotę, 12 maja przez Platformę Obywatelską:

screen Czarzasty o Nowackiej

Zdaniem przedstawicieli Inicjatywy takie słowa skutkują wyłącznie animozjami i konfliktami. – „Mimo wielu pozytywnych wzajemnych działań zmuszeni jesteśmy do zawieszenia wszelkich rozmów odnośnie wyborów samorządowych z SLD w naszym regionie. Zdaje się że dla liderów SLD ważniejsze są wojenki osobiste i personalne frustracje niż realna praca w terenie i lewicowe wartości i progresywna zmiana” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez  zarząd bydgoskiego oddziału ugrupowania, którego kandydaci mieli znaleźć się na listach stworzonych z SLD na najbliższe wybory samorządowe.

Obie partie współpracowały przy akcji „Dzieciaki bez biletów”, zgodnie z którą od stycznia wprowadzono ulgi na bilety komunikacji miejskiej dla uczniów bydgoskich podstawówek i gimnazjów. Przedstawiciele obu ugrupowań wielokrotnie razem występowali podczas manifestacji i miejskich uroczystości. Ostatnio – 1 maja na placu Wolności. – Jeśli Inicjatywa chce bawić się w oświadczenia, to niech się bawi.   Skoro rozmawiamy na poziomie lokalnym, a oni odnoszą do tego centralę, no to jest to śmieszne – skomentował środowe oświadczenie Ireneusz Nitkiewicz, szef lokalnych struktur SLD.

Obecnie Sojusz przygotowuje się do prawyborów, które wyłonią kandydata partii na prezydenta Bydgoszczy. 4 i 5 czerwca członkowie ugrupowania będą wybierać między zastępcą prezydenta miasta Anną Mackiewicz a wiceprzewodniczącym rady Janem Szopińskim.


Powiązane treści