Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRóżne gatunki muzyczne na jednej scenie. Na Festiwalu Nowe Spojrzenie
06.06.2017 | 12:15

Różne gatunki muzyczne na jednej scenie. Na Festiwalu Nowe Spojrzenie

Impreza odbędzie się już w ten weekend.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. pras.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 na skwerze u zbiegu ulic Berwińskiego i Szymanowskiego odbędzie się VI edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. Wydarzenie, jak co roku, zapewne zgromadzi uczestników nie tylko z Bydgoszczy, ale i z innych miast znajdujących się nie tylko na terenie Polski, ale również poza granicami naszego kraju. 

Muzyczną ucztę zapewnią polscy artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Na scenie zaprezentuje się między innymi grupa Maleo Reggae Rockers wykonująca głównie muzykę reggae. Założycielem zespołu jestT Darek Malejonek, czyli współtwórca takich projektów jak 2 Tm 2,3, Tymoteusz oraz Arka Noego. Na scenie rozstawionej tuż obok bazyliki będzie można posłuchać też utworów zainspirowanych historią Żołnierzy Wyklętych, które wykonają różni muzycy zrzeszeni w projekcie Panny Wyklęte. Utwory znane z anteny radiowej Trójki, Jedynki czy RDC zaprezentuje grupa Cuba de Zoo, czyli niezwykle energetyczne trio stawiające na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Mieszankę gatunku funky, soul i pop zaprezentują członkowie zespołu 12 Kamieni, który powstał w ramach projektu o tej samej nazwie. W skład grupy wchodzą przedstawiciele młodego pokolenia trójmiejskiej sceny muzycznej. Fanów rapu zapewne ucieszy koncert Piotra Kowalczyka, znanego pod pseudonimem Tau, a wcześniej jako Medium. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Festiwal, oprócz muzycznej uczty, oferuje również atrakcje dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. Na wszystkich czekać będzie między innymi piknik rodzinny. Ponadto każdy będzie mógł wejść na taras widokowy na kopule Bazyliki, by zobaczyć niezwykłą panoramę Bydgoszczy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Aktualne informacje o festiwalu są dostępne na stronie internetowej: http://nowespojrzenie.com/new/ oraz na www.facebook.com/FestiwalNoweSpojrzenie.


Powiązane treści