Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozpoczął się remont ul. Cieszkowskiego. Są zmiany w komunikacji [ZDJĘCIA]

Dodano: 26.07.2017 | 12:20

Ulica zostanie zrewitalizowana.

Na zdjęciu: Remont rozpoczął się we wtorek.

Fot. Stanisław Gazda

We wtorek rozpoczęła rozpoczęła się rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego. W związku z pracami drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu.

Ulica została całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Dlatego też linie 71, 77 i 31N kursują objazdami ulicami Pomorską, Śniadeckich i Gdańską. – Z taką organizacją ruchu należy liczyć się przez okres około trzech miesięcy – informują w ratuszu. Utrudnienia w ruchu dotyczą także ul. Pomorskiej na fragmencie od ul. Cieszkowskiego do Śniadeckich, który stał się jednokierunkowy. Zmiany w ruchu będę obowiązywać przez ok. trzy miesiące.

Rewitalizacja ulicy zakłada odtworzenie jej historycznego charakteru. Materiały wykończeniowe na nawierzchniach mają nawiązywać do stylistyki z początku XX wieku – informuje urząd miasta. Na chodnikach ułożone zostaną płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu lub bazaltu, a na ulicy pojawi się też nowe oświetlenie. Na południowym pasie jezdni powstanie około 25 stanowisk parkingowych, a po stronie północnej wytyczony zostanie czterometrowy chodnik. Inwestycja kosztuje 2,5 mln zł. Planowany termin zakończenie robót to 10 października.

Rozpoczął się remont ul. Cieszkowskiego. Są zmiany w komunikacji [ZDJĘCIA]