Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozpoczęła się naprawa nasypu przy moście Pomorskim. Koniec w marcu

Dodano: 25.01.2024 | 12:20

Na zdjęciu: W marcu most Pomorski ma już funkcjonować tak, jak przed listopadem 2023.

Fot. Alicja Chrobak

Rozpoczęto prace nad naprawą nasypu mostu Pomorskiego. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja deklarują, że zachodnia jezdnia obiektu będzie ponownie przejezdny w marcu.

14 listopada w godzinach popołudniowych, w wyniku prac wodociągowych prowadzonych na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w ramach kontraktu „deszczówkowego” doszło do awarii nasypu drogowego zachodniej jezdni przy wjeździe na most Pomorski od strony ronda Fordońskiego. Jezdnię wyłączono z ruchu, a dwa dni później na przeprawie wstrzymano ruch tramwajów.

Pod koniec listopada podjęto decyzję o przekierowanie całego ruchu w stronę Wzgórza Wolności na zamkniętą część tramwajową. Wtedy deklarowano, że po zbadaniu gruntu określony zostanie plan naprawy awarii. Jak informują dziś (25 stycznia) Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, rozpoczęto już prace nad przywróceniem ruchu. Zgodnie z rekomendacją eksperta naprawa awarii polegać będzie na:

  • dobiciu ściany z grodzic stalowych, stanowiących obudowę wykopu,
  • rozbiórce nasypu w zakresie uszkodzenia i dogęszczenie gruntu nasypu,
  • wykonaniu materaca z geotkaniny i kruszywa budowlanego,
  • odbudowie jezdni ze stabilizacją kruszywa podbudowy.

Jak przekazuje MWiK, zakończenie prac planowane jest w marcu. Wszystkie prace, na własny koszt, wykona firma WUPRINŻ z Poznania, czyli wykonawca kanalizacji deszczowej w rejonie mostu. – W trakcie prac most Pomorski nadal będzie przejezdny dla samochodów. Po zakończeniu naprawy możliwe będzie przywrócenie w pełnym zakresie komunikacji tramwajowej, a także ruchu samochodów o masie do 3,5 tony – zapowiadają wodociągowcy.

Dodajmy, że w przeciągu najbliższych lat oddany do użytku w 1970 roku most łączący rondo Toruńskie i Fordońskie zostanie przebudowany. Już kilkanaście miesięcy wcześniej ZDMiKP informował o uszkodzeniu jednej z pięciu belek nośnych konstrukcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dudu
Dudu
4 miesięcy temu

Pudrowanie trupa…

Adam
Adam
4 miesięcy temu

teraz kiedy cały tranzyt idzie obwodnicą, można tego trupa jeszcze pudrować. na 10lat powinno wystarczyć.

wlodekwo
wlodekwo
4 miesięcy temu

„Wszystkie prace, na własny koszt, wykona firma WUPRINŻ z Poznania” – i to jest najważniejsza część w tej wiadomości. Błędy się zdarzają, ale ważne, żeby odpowiedzialnie do nich podejść. Jak dla mnie to wzorowe załatwienie tej sprawy. Nie jedna firma próbowałaby się wykręcać, oni jednak okazali się poważnym wykonawcą.