Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie. O medale powalczy trójka bydgoskich zawodników
Paulina Przywecka-Puziak, Tomasz Pauliński, Tomasz Ściubak
25.08.2021 | 06:48

Rozpoczęły się igrzyska paraolimpijskie. O medale powalczy trójka bydgoskich zawodników

Na zdjęciu: O medale rozpoczętych w Tokio Igrzysk Paraolimpijskich walczyć będzie trójka sportowców Startu Bydgoszcz: sztangistka Paulina Przywecka-Puziak oraz lekkoatleci: Tomasz Pauliński i Tomasz Ściubak.

Fot. Robert Sawicki / Urząd Miasta Bydgoszcz

W Tokio wystartowały igrzyska paraolimpijskie. W dniach 24 sierpnia – 5 września, o medale walczyć będzie w sumie 89 polskich zawodników, wśród nich jest trójka zawodników Stowarzyszenia Start Bydgoszcz.

W stolicy Japonii o medale rywalizować będą sztangistka Paulina Przywecka-Puziak (w kategorii do 67 kg) oraz dwaj lekkoatleci: kulomioci Tomasz Pauliński i Tomasz Ściubak.

Jako pierwszy o medale w Tokio walczyć będzie Ściubak. Finał pchnięcia kulą z jego udziałem zaplanowano na piątek (27 sierpnia), a rywalizacja rozpocznie się tuż przed godziną trzynastą naszego czasu. Dzień później (28.08), Przywecka-Puziak wystartuje w rywalizacji podnoszenia ciężarów w kategorii do 67 kg (zmagania w godzinach 9:30 – 10:35), natomiast Paulinski wystartuje w rywalizacji kulomiotów przedostatniego dnia zmagań, tj. 4 września o 2:34.

W Japonii będzie jeszcze jeden akcent z Bydgoszczy, zmagania w siatkówce na siedząco prowadzić będzie Dariusz Jasiński. Przypomnijmy, że na poprzednich igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro, nasi sportowcy zdobyli 39 medali.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści