Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 7 • L 5
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozpoczyna się budowa parkingu Park&Ride. Będą zmiany przy Grudziądzkiej
parkowanie grudziądzka bydgoszcz
26.10.2020 | 11:18

Rozpoczyna się budowa parkingu Park&Ride. Będą zmiany przy Grudziądzkiej

Na zdjęciu: Dotychczasowy parking przy ul. Grudziądzkiej zostanie zamknięty.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Hala, która będzie funkcjonować w systemie Park&Ride, ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Na sześciu poziomach nowego parkingu znajdzie się miejsce dla 570 pojazdów. Jedna część budynku będzie funkcjonować jako Park&Ride (system zakładający pozostawienie auta i kontynuację podróży komunikacją miejską), a druga – w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Oprócz budowy parkingu zmieni się też układ komunikacyjny przy ulicy Grudziądzkiej oraz biegnącej równolegle (m.in. na tyłach nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej) Nowogrudziądzkiej. Utworzone zostanie m.in. dojście do parkingu od strony parku Dąbrowskiego.

Ściany budynku mają być porośnięte zielenią, a widok na poszczególne kondygnacje domkną pionowe żaluzje. Elewacja utrzymana będzie w kolorze szarym, a w centralnym punkcie pojawi się prosty zegar.

Prace budowlane realizowane przez Budimex mają rozpocząć się w pierwszych dniach listopada. Dlatego też w sobotę, 31 października zostanie zamknięty parking mieszczący się obecnie na terenie, na którym powstanie hala. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do znajdujących się w pobliżu instytucji, urząd miasta zapowiedział utworzenie przystanku tymczasowego. Autobusy nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60 i 35N zatrzymają przy urzędzie miasta. Docelowo w tym miejscu powstanie zatoka autobusowa, która pozwoli na przesiadkę z samochodu na autobus.

Budowa będzie kosztować prawie 35 mln zł (11,2 mln ze środków unijnych) i potrwa około roku. Pozostałe parkingi w ramach systemu park&ride mają powstać przy pętli Przylesie w Fordonie, na Węźle Zachodnim przy rondzie Maczka, w rejonie pętli Las Gdański oraz po południowej stronie ronda Kujawskiego (na wysokości ulicy Lwowskiej).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści