Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 15
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozpoczyna się budowa parkingu Park&Ride. Będą zmiany przy Grudziądzkiej
parkowanie grudziądzka bydgoszcz
26.10.2020 | 11:18

Rozpoczyna się budowa parkingu Park&Ride. Będą zmiany przy Grudziądzkiej

Na zdjęciu: Dotychczasowy parking przy ul. Grudziądzkiej zostanie zamknięty.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Hala, która będzie funkcjonować w systemie Park&Ride, ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Na sześciu poziomach nowego parkingu znajdzie się miejsce dla 570 pojazdów. Jedna część budynku będzie funkcjonować jako Park&Ride (system zakładający pozostawienie auta i kontynuację podróży komunikacją miejską), a druga – w ramach Strefy Płatnego Parkowania. Oprócz budowy parkingu zmieni się też układ komunikacyjny przy ulicy Grudziądzkiej oraz biegnącej równolegle (m.in. na tyłach nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej) Nowogrudziądzkiej. Utworzone zostanie m.in. dojście do parkingu od strony parku Dąbrowskiego.

Ściany budynku mają być porośnięte zielenią, a widok na poszczególne kondygnacje domkną pionowe żaluzje. Elewacja utrzymana będzie w kolorze szarym, a w centralnym punkcie pojawi się prosty zegar.

Prace budowlane realizowane przez Budimex mają rozpocząć się w pierwszych dniach listopada. Dlatego też w sobotę, 31 października zostanie zamknięty parking mieszczący się obecnie na terenie, na którym powstanie hala. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do znajdujących się w pobliżu instytucji, urząd miasta zapowiedział utworzenie przystanku tymczasowego. Autobusy nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60 i 35N zatrzymają przy urzędzie miasta. Docelowo w tym miejscu powstanie zatoka autobusowa, która pozwoli na przesiadkę z samochodu na autobus.

Budowa będzie kosztować prawie 35 mln zł (11,2 mln ze środków unijnych) i potrwa około roku. Pozostałe parkingi w ramach systemu park&ride mają powstać przy pętli Przylesie w Fordonie, na Węźle Zachodnim przy rondzie Maczka, w rejonie pętli Las Gdański oraz po południowej stronie ronda Kujawskiego (na wysokości ulicy Lwowskiej).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści