Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRozpoczyna się remont na Inowrocławskiej. Są utrudnienia w ruchu
inowrocławska, remont - st
07.11.2018 | 10:27

Rozpoczyna się remont na Inowrocławskiej. Są utrudnienia w ruchu

Na zdjęciu: Na ulicy Inowrocławskiej ustawiono już tymczasowe oznakowanie informujące o remoncie.

Fot. ST

Jedna z głównych ulic Górzyskowa powoli zmienia się w plac budowy. Rozpoczynają się właśnie roboty związane z przebudową Inowrocławskiej.

Na terenie obok zajezdni autobusowej powstaje Lidl. Budowa rozpoczęła się w lipcu i według wstępnych planów ma potrwać do końca listopada. Market zostanie otwarty na początku 2019 roku. Będzie miał powierzchnię ok. 1100 mkw  i będzie dziesiątą placówką sieci w Bydgoszczy. Inwestorem jest toruński deweloper Apro Investment, zaś za wykonanie odpowiada Allcon Budownictwo Sp. z o.o.

Wraz z budową marketu zmodernizowana zostanie ulica Inowrocławska. Na stan nawierzchni na odcinku między MZK a ul. Leszczyńskiego mieszkańcy narzekali od dawna. W ostatnich dniach drogowcy ustawili znaki informujące o remoncie i związanych z nim zwężeniach. W efekcie prac jezdnia zostanie poszerzona o dodatkowy pas do skręcania, co będzie wymagało także przebudowy chodnika. Roboty obejmą też infrastrukturę techniczną. Ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy (bliżej ul. Halickiej), w związku z czym wymalowano już dwa tymczasowe przejścia dla pieszych. Przewidywany termin zakończenia działań to 29 grudnia.

Remont ulicy Inowrocławskiej nie jest jedyną zmianą w tym rejonie. Od kilku miesięcy trwa także termomodernizacja dwóch bloków przy ul. Sokołów Bydgoskich – jednych z ostatnich w Polsce budowanych z wielkiej płyty. Przebudowany zostanie także przynależny do tych budynków parking. Z dwóch wjazdów pozostanie jeden, który – wzorem innych znajdujących się w pobliżu – ograniczony będzie szlabanem. Bloki należą do Pomorskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


Powiązane treści