[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rozpoczyna się Suzuki Puchar Polski. Artego gra od piątku

Dodano: 18.01.2019 | 13:44

Na zdjęciu: Koszykarki Artego podejmą się próby obrony trofeum.

Fot. Stanisław Gazda

Już w piątek rozpocznie się turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski kobiet, który w tym roku odbędzie się w Bydgoszczy. Artego rozpocznie rywalizację już pierwszego dnia zmagań.

W turnieju finałowym weźmie udział sześć drużyn: uczestnik Euroligi Kobiet – CCC Polkowice, gospodarz – Artego Bydgoszcz, trzy najwyżej sklasyfikowane zespoły Energa Basket Ligi Kobiet – Arka Gdynia, Energa Toruń i InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. oraz lider grupy A1 Ligi Kobiet – AZS Uniwersytet Gdański.

Trofeum będzie broniła drużyna z Bydgoszczy. W 2018 roku w Gdyni zespół trenera Tomasza Herkta pokonał w wielkim finale Wisłę Can-Pack Kraków 77:53. Na MVP całego turnieju wybrano wtedy byłą reprezentantkę Polski Julie McBride, która w decydującym spotkaniu zanotowała 25 punktów, 6 zbiórek i 10 asyst.

Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się od meczu AZS Uniwersytetu Gdańskiego z Artego. Akademiczki wygrały w tym sezonie wszystkie trzynaście spotkań w I lidze. Eksperci jako najciekawszy pojedynek tego meczu typują porównanie liderki AZS Pauliny Kuras z Julie McBride. Ciekawie zapowiada się też podkoszowe starcie Żanety Szczęśniak z Draganą Stanković. Początek tego meczu już o godz. 17. Transmisje na kanale YouTube PZKosz.

Drugim piątkowym meczem jest spotkanie InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. z Energą Toruń. Gorzowianki są co prawda dopiero na siódmym miejscu w tabeli, ale mają w składzie rewelacyjną Sharnee Zoll-Norman. Energa za to udowadnia, że w obecnych rozgrywkach chce bić się o medale, a rywalki powinny uważać przede wszystkim na Nirrę Fields. Bardzo ważna może okazać się również postawa podkoszowych – pojedynek Kyary Linkens z Laurą Svaryte ma być kluczowy dla wyniku spotkania. Ten mecz również (początek o 19:15) będzie transmitowany w internecie.

Artego, jeśli wygra z gdańszczankami, zagra w półfinale z CCC Polkowice (o godz. 17). Na zwycięzcę drugiej pary czeka Arka Gdynia. Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 15. Transmisje z tych trzech spotkań będą dostępne w Sportklubie.

Bilety są dostępne na pzkosz.abilet.pl. Wejściówki dzienne można nabywać w cenie 10 i 20 zł, zaś karnety za 25 i 45 zł. Ulgi przysługują uczniom i studentom studiów dziennych do 26 lat oraz emerytom i rencistom po okazaniu przy wejściu na halę odpowiednich dokumentów. Dzieci do lat 6 wchodzą na mecz za darmo, ale nie przysługuje im bezpłatne miejsce siedzące.

Rozpoczyna się Suzuki Puchar Polski. Artego gra od piątku