Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeRozpoczynają się prace na drodze krajowej pod Bydgoszczą. Będą utrudnienia
04.08.2020 | 09:09

Rozpoczynają się prace na drodze krajowej pod Bydgoszczą. Będą utrudnienia

Na zdjęciu: Odcinek pomiędzy Chmielnikami a Prądocinem będzie kolejnym odcinkiem DK nr 25, który zostanie poddany modernizacji.

Fot. GDDKIA/archiwum

Fragment drogi krajowej nr 25 zostanie wkrótce zmodernizowany. W tym tygodniu rozpoczynają się prace

Długo wyczekiwany remont w Prądocinie i Chmielnikach rozpocznie się w środę, 5 sierpnia. W ramach prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia wraz ze wzmocnieniem na odcinku o długości ok. 1140 metrów. Wyremontowane zostaną też zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy na posesje. Ponadto, drogowcy przewidzieli nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Na początek prac mają zostać poszerzone pobocza, co będzie wiązało się z wprowadzeniem ograniczenia prędkości i zwężeniem drogi przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego. O utrudnieniach kierowców mają informować mobilne tablice zmiennej treści.

Prace mają potrwać do października 2020 roku. Ich koszt wyniesie ok. 3,6 mln zł. To zdecydowanie mniej niż początkowo zakładała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która na inwestycję miała zabezpieczone blisko 6 milionów złotych. Drogowcy apelują do kierowców o uważną jazdę i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Zimą rząd poinformował, że w ramach programu budowy 100 obwodnic na terenie kraju ma powstać obwodnica Nowej Wsi Wielkiej, przez którą także przebiega DK 25 w kierunku Inowrocławia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lola
lola
10 miesięcy temu

Wybudujcie 4 pasmowke od Bydgoszczy do Stryszka, bo przeciez te kilometrowe korki to przesada przez tyle lat. Nikt tego nie widzi, ze sie stoi na tym odcinku 2 h w korkach

Łukasz
Łukasz
10 miesięcy temu

4 pasy nic nie dadzą jak droga ma wąskie gardło…. Wszystko dzieje się tak przez światła w stryszku gdyby nie one wszystko szło by sprawie i żadnego korka by jie było.

Grzegorz
Grzegorz
10 miesięcy temu

Ale pas do skręcanie w strone Białych Błót mógłby byc dłuższy. W tej chwili skrecający przed Stryszkiem czesto jadą poboczem, zeby nie stać w korku

Lok_Pat
Lok_Pat
10 miesięcy temu

Przy braku świateł ruch na drodze 25 do Brzozy idzie płynnie, ale niech ktoś spróbuje wyjechać z drogi z Ciela…A wystarczyłby tylko tunel na druga stronę dla wyjeżdżających, albo wjazd jednokierunkowy z drogi z Ciela do Brzozy na obwodnicę Bydgoszczy. Co do prawoskrętu to nie dość, że mógłby być dłuższy i legalny od lotniska, to jeszcze czasem trafi się szeryf w ciężarówce, co go skręca jak ktoś go wyprzedzi i -5 do płynności jazdy:(

Lok_Pat
Lok_Pat
10 miesięcy temu

Przy okazji może apel:) do wojewody…zamiast szykować sobie obwodnice na trasie do domu w Kruszwicy przez Nową Wieś i obwodnice Kruszwicy może pomyśleć o bezkolizyjnym wyjeździe z Ciela…

Powiązane treści