Bydgoszcz
11C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 12 • L 11
13C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozpoznajesz tego mężczyznę? Oszukał bydgoszczan „na Blika”!
1
24.06.2020 | 14:54

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Oszukał bydgoszczan „na Blika”!

Na zdjęciu: Wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. 

Mundurowi informują, że mężczyzna jest poszukiwany w sprawie oszustwa metodą „na Blika”. Sprawca, za pomocą komunikatora, po wcześniejszym przełamaniu zabezpieczeń kont na jednym z portali społecznościowych, podszywał się pod różne osoby. Wprowadzając w ten sposób w błąd poszkodowanych, prosił ich o podanie kodu BLIK.

W ten sposób w dniu 22 kwietnia 2020 r. sprawca oszukał wiele osób. W toku postępowania policjanci ustalili, że sprawca dokonał wypłaty uzyskanych w ten sposób pieniędzy w bankomacie przy ul. Skłodowskiej-Curie 26 w Bydgoszczy. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci zbierają informacje, mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Informację można przekazać pod numerem telefonu 47 751-11-14, a także całodobowo pod numerami 47 751-11-59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. I-PG 354/20/MM.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści