Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRusza budowa przystanku wiedeńskiego. Zmieni się organizacja ruchu
tramwaj, linia 8, kapuściska, focha - st (2)
07.07.2019 | 15:22

Rusza budowa przystanku wiedeńskiego. Zmieni się organizacja ruchu

Prace mają potrwać do końca wakacji.

Na zdjęciu: Kierowcy od jutra muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w rejonie ulicy Focha.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Od jutra kierowcy będą musieli liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Tym razem w rejonie Focha i placu Teatralnego.

Powodem zmian są prace związane z budową pierwszego w mieście przystanku wiedeńskiego. To rozwiązanie, które polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Roboty wykona firma Prasbet z Grudziądza i mają one potrwać do końca wakacji.

W związku z budową przystanku, kierowcy od jutra będą musieli się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. Na odcinku ul. Focha (od Warmińskiego do Mostowej) wprowadzone jest ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na wysokości istniejącej zatoki autobusowej, jeden pas ruchu ul. Focha od skrzyżowania z ul. Karmelicką zostanie zamknięty. Ruch pojazdów będzie możliwy na istniejącym, równoległym pasie ruchu oraz na pasie jezdni zastępczej.

Ponadto w kierunku Mostowej zostanie przeniesiony tymczasowy przystanek komunikacji miejskiej. Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonych chodnikach i poprzez tymczasowe przejście dla pieszych na ul. Karmelickiej.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NemesisŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Rozumiem, że przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z tramwajów na przystanku Focha / Mostowa ale czy aktualnie w Bydgoszczy nie ma wystarczająco dużo utrudnień drogowych ? Budowa trasy Uniwersyteckiej, przebudowa ulicy Kujawskiej, przebudowa Grunwaldzkiej..
Szanowny ZDMiKP – prosimy o planowanie prac drogowych w mieście nad Brdą z wiekszą empatią dla mieszkańców , którzy codziennie tracą nerwy w korkach…

Nemesis
Gość
Nemesis

w dup.ie mają mieszkańców i to czy ruch w mieście będzie sparaliżowany czy nie, od lat tak jest i od lat mówi się o planowaniu tak aby nie nakładały się przebudowy ważnych i najbardziej obciążonych miejsc w tym samym czasie i co roku mają to w d… Prezydent nic z tym nie robi widać też ma w du.ie mieszkańców i ich prośby o planowanie remontów tak aby utrudnienia nie nakładały się w takiej skali, widać trzeba zmienić prezydenta może inny zrobi z tym porządek i uszanuje głos mieszkańców miasta.

Powiązane treści