Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 22 • L 20
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRusza kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jakie zmiany?
kossaka
09.06.2016 | 09:26

Rusza kolejna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jakie zmiany?

15 czerwca rozpocznie się nowa edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zdjęciu: Inwestycje realizowano m.in. na ul. Gersona.

Fot. archiwum

Już w środę rozpocznie się piąta edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Akcja będzie odbywać się w podobnej formie jak w poprzednich latach, choć w regulaminie doszło do pewnych zmian.

Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje od 15 czerwca do 5 lipca br. poprzez wrzucenie karty do urny lub wysłanie do urzędu miasta z dopiskiem „Bydgoski Budżet Obywatelski” bądź poprzez wypełnienie formularza w aplikacji internetowej. W dniach 15 czerwca – 16 września projekty będą weryfikowane, a w międzyczasie (5 lipca – 9 września) swoje opinie wydadzą rady osiedla. Głosowanie odbywać będzie się w październiku, a jego wyniki mamy poznać do 9 grudnia.

Zobacz jakie inwestycje bydgoszczanie wybrali w 2015 roku

W porównaniu z poprzednimi edycjami terminy zostały nieco przyspieszone, aby szybciej zacząć realizację zadań. Istotną zmianą jest też liczba projektów, które może zgłosić osoba. Dotąd była to jedna inwestycja, teraz zdecydowano się pozwolić na zgłoszenie trzech projektów. Nadal jednak będzie można oddać tylko jeden głos. Podczas konsultacji padały pomysły, aby każdy mieszkaniec mógł głosować tylko na swoim osiedlu. Ratusz zdecydował jednak, że podobnie jak w ubiegłych latach będzie można wyrazić swoją opinie nie tylko w pobliżu miejsca zamieszkania. – Jeśli ktoś będzie chciał realizacji inwestycji np. na osiedlu, gdzie dziecko ma przedszkole, to będzie mógł tam zagłosować – tłumaczy Michał Sztybel.

W poprzednich edycjach najczęściej realizowanymi zadaniami były budowy placów zabaw i chodników. Popularnością cieszyły się też siłownie plenerowe, miejsca parkingowe i kynoparki. Łącznie do realizacji skierowano ponad 200 inwestycji, których koszt to w sumie 20 mln zł.


Powiązane treści