Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rusza kolejny cykl spotkań z mieszkańcami

Dodano: 26.10.2016 | 08:00

Pierwsze dwa spotkania odbędą się w listopadzie w Mątwach i Szymborzu. Dotyczyć będą problemów występujących na tych osiedlach

Na zdjęciu: Tak było podczas poprzedniej edycji spotkań.

Fot. archiwum

Zgodnie z daną wcześniej obietnicą Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta oraz miejskich instytucji kontynuuje zapoczątkowany w 2015 r. cykl otwartych spotkań z mieszkańcami. Tematów do rozmów na pewno nie zabraknie. Odpowiedź otrzyma każdy.

– Na końcu każdego z poprzednich spotkań zadawałem mieszkańcom pytanie, czy takie coroczne zebrania mają sens. Za każdym razem padały potwierdzenia, więc będziemy mieli okazję spotkać się ponownie. Liczę, że w jeszcze szerszym gronie, bo takie spotkania wyjaśniają bardzo wiele rozmaitych spraw – mówi Ryszard Brejza.

Pierwsze dwa spotkania odbędą się w listopadzie w Mątwach i Szymborzu. Dotyczyć będą problemów występujących na tych osiedlach.

15 listopada o godz. 16.30 włodarz, urzędnicy, szefowie komunalnych spółek oraz miejskich instytucji spotkają się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Chemicznej z mieszkańcami Osiedla Mątwy.

Dzień później, również o 16.30 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Przybyszewskiego zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Osiedla Szymborze.

Na pierwszych spotkaniach z mieszkańcami tych osiedli zasygnalizowano wiele problemów do rozwiązania. Inowrocławianie dzielili się także spostrzeżeniami oraz pomysłami.

Podczas nadchodzących spotkań będzie okazja porozmawiać na temat tego, co udało się załatwić i w czym mieszkańcom tych osiedli udało się pomóc.

– Rozmowy na tych osiedlach bywały trudne, ale niewątpliwie już w ich trakcie udało się wyjaśnić wiele kwestii. Na rozwiązanie innych trzeba było czasu i w Mątwach oraz w Szymborzu będzie można porozmawiać o tym, co zrobiono, a pewnie także o tym, jakie nowe sprawy są przyczyną troski mieszkańców. Będziemy starali się zrobić wszystko, aby im zaradzić – mówi prezydent.

Spotkania z mieszkańcami pozostałych inowrocławskich osiedli zaplanowano na początek przyszłego roku. O ich szczegółach poinformujemy.