Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesRusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Weź udział w wydarzeniach w regionie!
08.11.2021 | 09:22

Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Weź udział w wydarzeniach w regionie!

Na zdjęciu: W poniedziałek rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Fot. mat. prasowe

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) czas zacząć! Zachęcamy do uczestnictwa w proprzedsiębiorczych wydarzeniach w naszym regionie, które odbywać się będą od 8 listopada 2021 r. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Biznes jutra”. Dlatego wiele wydarzeń poświęconych będzie różnym aspektom budowania firm przyszłości – innowacyjnych, tworzących lub wykorzystujących najnowsze technologie, przyjaznych dla pracowników i środowiska, zaangażowanych społecznie.

Jak co roku, regionalnym koordynatorem ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR). Do współpracy przy ŚTP 2021 zgłosiło się łącznie 31 partnerów z regionu, którzy przygotowali ponad 60 inicjatyw, dotyczących rozwijania postaw proprzedsiębiorczych. Wiele z nich odbywać się będzie w formule online, dlatego można wziąć w nich udział niezależnie od miejsca pobytu.

Co będzie się działo podczas ŚTP w naszym regionie?

Tegoroczna oferta partnerów w regionie jest bardzo różnorodna, zatem każda osoba zainteresowana tematyką szeroko pojętej przedsiębiorczości znajdzie coś dla siebie. Wiele inicjatyw nawiązywać będzie do hasła przewodniego ŚTP „Biznes jutra” – i tak mowa będzie m. in. o: metodzie design thinking w biznesie, internecie rzeczy, innowacyjnych rozwiązaniach w zarządzaniu efektywnością pracowników, elastycznych biurach w dobie upowszechnienia się pracy hybrydowej, prowadzeniu firmy w czasie kryzysu czy o modelach biznesowych, jakie najpewniej sprawdzać się będą w przyszłości.

W kilku miastach w regionie będzie okazja, by wziąć udział w wizytach studyjnych lub zawodoznawczych w wybranych przedsiębiorstwach współpracujących z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Nie zabraknie także inicjatyw dla przedsiębiorczej młodzieży oraz osób szukających swojego pomysłu na biznes, planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz szukających wsparcia na start i rozwój swojej firmy. Wśród licznych propozycji znalazło się nawet przedsięwzięcie dedykowane najmłodszym – konkurs plastyczny „Mój Biznes Przyszłości” skierowany do dzieci z powiatu świeckiego. W programie ŚTP 2021 w Kujawsko-Pomorskiem można znaleźć także inne ciekawe aktywności, jak np. gry edukacyjne „Bananowy biznes”, „Euro Cash” czy „Zagraj ze mną w biznes, ponegocjuj”. Podczas jednego z wydarzeń uczestnicy podejmą również dyskusję o tym, czy w przyszłości ubezpieczenia społeczne w Polsce powinny być obowiązkowe.

Grono partnerów regionalnych ŚTP z roku na rok się rozszerza. Do tej edycji dołączył np. utworzony niedawno Park Kultury w Bydgoszczy, który zaprosi dziewczęta w wieku 16-18 lat do Młynów Rothera na warsztaty z rozwoju osobistego „Zmapuj siebie”. Wśród nowości znaleźć można także inicjatywę nowego operatora biur typu flex office, Chillispaces.com, którego przedstawiciele podczas konferencji online przybliżą czym charakteryzuje się model pracy w przestrzeniach elastycznych.

BARR zaprasza również na własne wydarzenia, organizowane w wersji online. Tradycyjnie ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim zainauguruje konferencja „Start-Up Bydgoszcz online!”, która odbędzie się 8 listopada 2021 r. i poświęcona będzie tematyce zatrudniania pracowników z zagranicy, o czym powiedzą eksperci z Fundacji Emic i Centrum Doradztwa Migracyjnego. Na 10 listopada natomiast BARR zaplanowała dwa marketingowe szkolenia online – spotkanie z Moniką Wiśniewską dla osób rozpoczynających przygodę z Multi Level Marketingiem oraz szkolenie o najważniejszych elementach strony mobilnej dla e-commerce, o czym opowie Ewa Wójcik, ekspertka programu „Firmy Jutra”, realizowanego przez Google, Polski Fundusz Rozwoju i Chmurę Krajową.

Jak wyszukać i zapisać się na wydarzenia w ramach ŚTP?

Lista wszystkich wydarzeń, organizowanych stacjonarnie i online, dostępna jest na stronie internetowej Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w zakładce „Wydarzenia”. Tam też uczestnicy mogą się rejestrować na poszczególne imprezy – w większości wcześniejsze zapisy są obowiązkowe, a udział jest bezpłatny.

Partnerzy regionalni

Sprawdź już dziś, z czego możesz skorzystać i co zaplanowali partnerzy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim, którymi są:

·       Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości”,

·       Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”,

·       Polska Fundacja Przedsiębiorczości,

·       Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy,

·       Fundacja Emic,

·       Centrum Doradztwa Migracyjnego,

·       Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.,

·       Włocławskie Centrum Biznesu,

·       Wojewódzki Urząd Pracy, Oddział Zamiejscowy w Bydgoszczy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej,

·       Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Prawa i Ekonomii,

·       Zespół Szkół Handlowych,

·       Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bydgoszczy,

·       Koło Naukowe „Prawo&Biznes” Instytut Prawa i Ekonomii UKW,

·       Wydział Zarządzania Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich,

·       Wyższa Szkoła Gospodarki,

·       Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy,

·       Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy,

·       Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy,

·       Bydgoski Klaster Przemysłowy,

·       CST Coaching Anita Orzechowska,

·       Firmy Jutra,

·       Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy,

·       Park Kultury w Bydgoszczy,

·       Bydgoska Szkoła Wyższa,

·       Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza,

·       Kubanek Consulting,

·       Chilli BDG1 Sp. z o.o.,

·       Monika Wiśniewska,

·       Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy,

·       Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Patronat honorowy nad 14. edycją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Prezydent Grudziądza Maciej Jan Glamowski, Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Prezydent Włocławka – Marek Wojtkowski.

Patronat medialny nad imprezą objęli: portal Bydgoszcz.pl, portal Metropoliabydgoska.pl, Express Bydgoski, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Polskie Radio PiK i TVP3 Bydgoszcz.

Więcej informacji o ŚTP w naszym regionie można uzyskać poprzez:

·       stronę internetową BARR w zakładce o ŚTP,

·       stronę na Facebooku BARR,

·       newsletter BARR – zapisy przez stronę internetową BARR (stopka)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści