Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ruszają halowe mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Bydgoszczanka kapitanem polskiej kadry!

Dodano: 01.03.2024 | 11:17

Na zdjęciu: Marika Popowicz-Drapała na niedawnych halowych mistrzostwach Polski w Arenie Toruń sięgnęła po złoty medal w biegu na 400 metrów.

Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

W szkockim Glasgow rozpoczynają się dzisiaj (1 marca) lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Świata. W składzie polskiej kadry są zawodniczki bydgoskich klubów, a kapitanem biało-czerwonych będzie Marika Popowicz-Drapała.

Informację o nominacji Popowicz-Drapały na kapitana polskiej kadry przekazał Polski Związek Lekkiej Atletyki i sprecyzował, że kandydaturę zawodniczki Zawiszy wysunął dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

– To już drugi raz w mojej karierze, kiedy zostaję kapitanem reprezentacji – mówi Popowicz-Drapała, która w Glasgow wystartuje w biegu rozstawnym 4×400 metrów ostatniego dnia mistrzostw – w niedzielę, 3 marca.

Dodajmy, że do Glasgow pojechała dwudziestotrzyosobowa kadra lekkoatletów, wśród nich są trzy biegaczki bydgoskich klubów. Obok Popowicz-Drapały, w składzie są także Kinga Gacka i Alicja Wrona-Kutrzepa (obie BKS Bydgoszcz, w składzie sztafety 4×400 metrów).

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments