Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ruszy budowa basenu na Kapuściskach. Umowa podpisana

Dodano: 13.09.2017 | 15:50

To już pewne. Basen na Kapuściskach wybudują do końca 2018 roku.

Na zdjęciu: Basen powstanie przy V LO.

Fot. Stanisław Gazda

24,408 mln zł kosztować będzie budowa parku wodnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na bydgoskich Kapuściskach. Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal Warszawa, podpisana została 12 września.

To jedna z pięciu inwestycji w infrastrukturę basenową, jakich realizację zaplanowaliśmy w najbliższych latach – podkreśla prezydent Rafał Bruski. – Budowa obiektu na Kapuściskach jest możliwa dzięki dobrej kondycji finansowej miasta. W przygotowaniu są inwestycje na Miedzyniu, osiedlu Leśnym i w Fordonie. Piąte zadanie, najdroższe, to budowa kompleksu sportowego z basenem olimpijskim w miejscu dawnej Astorii, przy ul. Królowej Jadwigi. Jesteśmy na etapie przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy. Jeszcze tej zimy oddamy do użytku mieszkańcom nowoczesne lodowisko przy ul. Toruńskiej. To wszystkie inwestycje sprawiają, że oferta aktywnego spędzania wolnego czasu w mieście jest coraz bogatsza – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 (ul. Szarych Szeregów) wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi sześciotorowy basen o wymiarach 25×12,5 m. W obiekcie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 m kw. z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy), do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego). Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu – powstanie parking wraz z drogami dojazdowymi, wykonane zostaną nasadzenia drzew i krzewów. W ramach osobnego zadania wykonane zostanie niezbędne przyłącze sieci ciepłowniczej, które zleci KPEC.

W ramach przetargu wyłoniono wykonawcę, którym została firma Mostostal Warszawa. Prace budowlane potrwają do końca 2018 r.