[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Rozpoczął się proces księdza z Wyżyn. Pokrzywdzonych jest dziesięciu nastolatków

Dodano: 17.05.2021 | 13:46

Na zdjęciu: Rafał K. został doprowadzony na salę rozpraw z aresztu. Nie przyznaje się do winy, a podczas pierwszej rozprawy nie składał wyjaśnień.

Fot. Archiwum

W bydgoskim Sądzie Rejonowym rozpoczął się w poniedziałek (17 maja) proces byłego duchownego z parafii pw. św. Polskich Braci Męczenników na Wyżynach.

O sprawie ks. Rafała K. głośno było na przełomie stycznia i lutego br., po serii artykułów publikowanych m.in. przez bydgoską Gazetę Wyborczą, która podała, że w okresie od czerwca 2015 do marca 2020 r., na terenie parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na Wyżynach ówczesny wikariusz wielokrotnie doprowadził podstępem do poddania się innej czynności seksualnej chłopców, którzy szukali u niego pomocy. On sam podawał się za terapeutę.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie aresztowany. I to właśnie z aresztu Rafał K. został w poniedziałek doprowadzony na salę rozpraw.Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe. Śledczy zarzucają Rafałowi K. doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej wobec osób, które miały powyżej 15 lat. Akt oskarżenia obejmuje dziesięciu pokrzywdzonych. Oskarżonemu grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Były wikariusz parafii na Wyżynach nie przyznał się do winy. Nie składał dzisiaj wyjaśnień przed sądem. Jak mówił, zrobi to dopiero po zapoznaniu się z treścią wyjaśnień świadków. Podczas poniedziałkowej rozprawy odtworzono zeznania, jakie pokrzywdzeni składali w toku prowadzonego śledztwa.

Rozpoczął się proces księdza z Wyżyn. Pokrzywdzonych jest dziesięciu nastolatków
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luki
Luki
1 rok temu

Wykastrować chemicznie zboczka i tyle

luci
luci
1 rok temu

bog wie kogo wybierac