Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ruszyło głosowanie na najlepsze inwestycje miejskie. Wśród nominowanych jest rewitalizacja basenu Astorii

Dodano: 30.07.2021 | 07:31

Na zdjęciu: Zrewitalizowany basen Nowej Astorii przy ul. Królowej Jadwigi w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Zrewitalizowany basen Nowej Astorii w Bydgoszczy – ta inwestycja znalazła się w drugim etapie prestiżowego konkursu „Top Inwestycje Komunalne 2021”. Rozpoczęło się internetowe głosowanie, które potrwa do 12 września.

Prestiżowy konkurs „Top Inwestycje Komunalne” organizuje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. – Konkurs ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców – czytamy na stronie portalsamorzadowy.pl. Tegoroczna edycja konkursu – jak sprecyzowano – dotyczy tych inwestycji, które zostały w 2020 roku oddane do użytku lub były zrealizowane w co najmniej 50 proc. do 31 grudnia 2020 r.

Wśród dwudziestu nominowanych inwestycji w tej edycji konkursu znalazła się rewitalizacja basenu Nowej Astorii przy Królowej Jadwigi w Bydgoszczy. Obiekt po remoncie (prace trwały blisko dwa lata) został otwarty dla mieszkańców 8 marca br. Z pływalni maksymalnie może skorzystać 160 osób. Niecka basenu ma olimpijskie wymiary, tory mają 50 m długości, wyposażono basen także w ruchomy pomost, a w kompleksie znajduje się jednocześnie m.in. hala rozgrzewkowa, przystań kajakowa, siłownia, sale odnowy biologicznej. Wnętrza obiektu wykonano z elementów stalowych i płyt cortenowych oraz dużej liczby przeszkleń, które zastosowano m.in. na ściankach działowych i balustradach. Od strony bulwaru znajduje się zaś budynek hangaru na kajaki, na widowni obiektu może zasiąść ok. 500 osób.

Oprócz zrewitalizowanego basenu Nowej Astorii, nominowane zostały także dwie inne inwestycje z naszego regionu – pierwsza z nich to budowa Powiatowego Centrum Wsparcia w Tucholi. – To największa w regionie inwestycja z dziedziny pomocy społecznej – opisują organizatorzy i dodają: – Dzięki niej, w jednym budynku znajdują się instytucje pomocowe: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, Warsztaty Terapii Zawodowej, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Stowarzyszenie „Jak w rodzinie”.
Drugą nominowaną inwestycją z Kujaw i Pomorza jest adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń. Wśród innych nominowanych inwestycji są także m.in. rewitalizacja Parku Ludowego w Lublinie, budowa obwodnicy Wrześni, budowa nowej drogi wraz z wiaduktem w Koninie, Aleja Pawła Adamowicza w Gdańsku czy nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu.

Głosowanie rozpoczęło się na stronie portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2021,96/ i potrwa do 12 września do godz. 9:00. Wyróżnione inwestycje zostaną nagrodzone podczas uroczystej gali Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który w dniach 20-22 września odbędzie się w Katowicach.

0 0 votes
Article Rating
Ruszyło głosowanie na najlepsze inwestycje miejskie. Wśród nominowanych jest rewitalizacja basenu Astorii
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments