Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -2 • L -4
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRuszyły zapisy na Terenową Masakrę. Co szykują organizatorzy?
f17f_terenowamasakra_header21
10.12.2015 | 14:05

Ruszyły zapisy na Terenową Masakrę. Co szykują organizatorzy?

Impreza odbywająca się w Myślęcinku nie jest zwkłym biegiem.

Na zdjęciu: Najbliższa Terenowa Masakra odbędzie się 29 maja.

Fot. mat. prasowe

W czwartek ruszyły zapisy do Terenowej Masakry. Bieg odbywający się w Myślęcinku już podczas pierwszej edycji zyskał sporą popularność.

Terenowa Masakra to nie jest zwykła impreza biegowa. Uczestnicy rywalizują na dystansie 5 lub 10 km i muszą zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami, ale też z licznymi przeszkodami i wymagającym terenem. – Kiedyś brałem udział w podobnych zawodach i uznałem, że po co gdzieś jeździć, skoro w Myślęcinku są świetnie warunki do przeprowadzenia takiej imprezy – mówi o początkach Terenowej Masakry jej organizator, Rafał Szulakowski.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w czerwcu i okazała się sporym sukcesem, gdyż wzięło w niej udział blisko tysiąc osób. Druga odsłona zaplanowana jest na 29 maja, a trzecia – 25 września. Organizatorzy już szykują nowe przeszkody. Zapewniają także, że najbliższe edycje będą się różnić od siebie trasą. – Naszym największym atutem jest zróżnicowanie terenu. Możemy sobie pozwolić na podbiegi, zbiegi, trasę przez wodę albo błoto – opisuje Szulakowski.

Na dystansie 10 km można spodziewać się czterdziestu przeszkód, a na krótszym – 20. Część z nich,  m.in. ścianę płaczu, most linowy czy piramidki, organizatorzy zaprezentowali na swojej stronie internetowej. Reszta utrudnień owiana jest tajemnicą. Opłata indywidualna za start zaczyna się od kwoty 79 zł i rośnie wraz z zapełnianiem się listy miejsc. W przypadku rejestracji ze znajomymi można także zawalczyć w klasyfikacji drużynowej oraz liczyć na specjalne upominki.


Powiązane treści