[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa drogi S5. Jutro kolejne zmiany w organizacji ruchu

Dodano: 15.05.2022 | 10:55

Na zdjęciu: Prace związane z budową zjazdów w Rynarzewie.

Fot. Archiwum

Od poniedziałkowego (16 maja) popołudnia nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego ronda na węźle Rynarzewo.

Ciąg główny trasy S5 między węzłami Bydgoszcz Błonie a Szubin Północ został co prawda otwarty 30 października ub. roku, ale póki trwają prace związane z budową rond, niektórzy kierowcy i tak nie mogą korzystać z S5, bo nie ma odpowiedniego dla nich zjazdu. Do czasu powstania węzła, kierowcy jadący między Bydgoszczą a Rynarzewem lub Zamościem muszą jechać dawną drogą krajową nr 5. A to znacząco wydłuża podróż – w Białych Błotach lub kawałek za nimi trzeba zjechać na drogę serwisową. Potem powstaje korek w Lipnikach, gdzie trzeba dwukrotnie ustąpić pierwszeństwa, aby z serwisówki wjechać na starodroże „piątki”. Później jest ruch wahadłowy w Kruszynie Krajeńskim i jeszcze jedno wahadło na wjeździe do Rynarzewa.

Drogowcy poinformowali w komunikacie, że w poniedziałek popołudniu dojdzie do zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanego ronda lewego węzła Rynarzewo. – Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu ma na celu uruchomienie ronda lewego wraz z łącznicami WR3 i WR4 – przekazuje w komunikacie GDDKiA.

Ponadto z komunikatu drogowców dowiadujemy się, że zlikwidowany zostanie funkcjonujący zakaz ruchu dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz objazd dla tych pojazdów. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o dostosowanie się do nowego oznakowania – mówią drogowcy.

Budowa drogi S5. Jutro kolejne zmiany w organizacji ruchu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
6 miesięcy temu

Za te opuźnienia w budowie dróg powinni dastac duże kary . Codziennie tam jadę i zadko co tam się coś dzieje.

Łukasz
Łukasz
6 miesięcy temu

Żenada cała s 5 szubin biale blota wybudowali w rok A jedno rondo prawie 6 m budowali. Typowo zlewajacy stosunek Nie wspomnę o Generalnej które na to pozwoliła i miała to gdzieś. Nawet na czas budowy dziur w asfalcie nie polatali typowo Polskie podejscie