Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rynek w Starym Fordonie walczy o nagrodę. Zagłosuj!

Dodano: 25.11.2022 | 13:42

Na zdjęciu: Atutem odnowionego Rynku w Starym Fordonie jest fontanna.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przebudowa Rynku w Starym Fordonie znalazła się w finałowej piątce plebiscytu Property Design Awards 2023 w kategorii „Przestrzeń publiczna”. Teraz każdy bydgoszczanin może wesprzeć tę rewitalizację swoim głosem – poniżej podajemy, jak to zrobić.

Zakończona wiosną tego roku przebudowa Rynku w Starym Fordonie została zaprojektowana przez Pracownię Architektoniczną Łukasz Pieńczykowski, Jakub Bartkowiak. Koncepcja została uznana za najlepszą w miejskim konkursie. Głównym założeniem projektu było stworzenie reprezentatywnej przestrzeni małego miasta, będącej jego wizytówką, ale jednocześnie sprzyjającej spotkaniom mieszkańców w kameralnej atmosferze.

Najważniejszym elementem odnowionego rynku jest niecka fontanny o średnicy 22,5 m, obniżona o pięć centymetrów w stosunku do płyty rynku. Umożliwia to korzystanie z całej powierzchni rynku przy wyłączonych dyszach i upuszczeniu wody lub wypełnienie pola całej niecki wodą. Daje to niezwykły efekt lustra wody, w którym odbija się m.in. kościół św. Mikołaja. Wodotrysk jest wyposażony w 37 dysz dających możliwość tworzenia obrazów wodnych zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także w 74 dysze mgławiące.

Modernizacja placu w najstarszej części Fordonu trwała od lipca 2021 do czerwca tego roku. W ramach prac wykonanych przez firmę Steinbudex wymieniono nawierzchnię placu, odnowiono pomnik poległych w trakcie II wojny światowej, zamontowano nowe ławki i siedziska, oświetlenie i elementy małej architektury oraz wprowadzono nowe nasadzenia.

Rynek w Starym Fordonie walczy o statuetkę Property Design Awards 2023. Jak zagłosować?

Teraz inwestycja w Starym Fordonie znalazła się w finałowej piątce, ubiegającej się o nagrodę Property Design Awards 2023 w kategorii Przestrzeń Publiczna. W plebiscycie, organizowanym przez Grupę PTWP (wydawcę serwisów PropertyDesign.pl i PropertyNews.pl oraz organizatora 4 Design Days – największej konferencji o architekturze i designie w Polsce) nagradzane są budynki oraz wnętrza z najlepszą architekturą i designem.

Do Property Design Awards 2023 można było zgłaszać projekty zrealizowane na terenie Polski i ukończone w 2022 roku. Jak zagłosować na rewitalizację starofordońskiego placu? Wystarczy wejść na stronę PropertyNews [KLIKNIJ TUTAJ], znaleźć kategorię PRZESTRZEŃ PUBLICZNA i wybrać pozycję Przebudowa Rynku w Starym Fordonie/Bydgoszcz (inwestor: Miasto Bydgoszcz, projekt: Pracownia Architektoniczna Łukasz Pieńczykowski, Jakub Bartkowiak).

By oddać głos, niezbędne jest zaznaczenie zgody na wykorzystanie i podanie adresu email – po zagłosowaniu należy wejść na skrzynkę pocztową i potwierdzić oddanie głosu.

Głosowanie czytelników trwa do 18 grudnia 2022 roku. Finał plebiscytu odbędzie się 26 stycznia 2023 roku podczas wydarzenia 4 Design Days.

Moc światła, muzyki i wody! Rynek w Starym Fordonie otwarty po remoncie [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments