Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 14 • L 14
13C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja„Rynienki” zamontowane. Kładka pomiędzy Osową Górą a Miedzyniem wreszcie jest przyjazna rowerzystom
kładka janowiecka bydgoszcz
24.09.2020 | 10:29

„Rynienki” zamontowane. Kładka pomiędzy Osową Górą a Miedzyniem wreszcie jest przyjazna rowerzystom

Na zdjęciu: Kilka dni temu na kładce łączącej Miedzyń z Osową Górą pojawiły się "rynienki" ułatwiające wprowadzenie rowerów.

Fot. ZDMiKP

Kładka nad Kanałem Bydgoskim łącząca Miedzyń z Osobą Górą zyskała ułatwienie dla rowerzystów. Kilka dni temu, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zamontowano na niej prowadnicę, ułatwiającą transport jednośladów.

Przeprawa nad Kanałem Bydgoskim znajduje się w rejonie ulicy Janowieckiej na Miedzyniu – jest to kładka rurociągowa z funkcją przejścia dla pieszych. Istniejący od wielu lat obiekt pełni ważną rolę komunikacyjną zarówno dla miedzynian, jak i mieszkańców Osowej Góry. Na wąskiej kładce nie istniała jednak infrastruktura umożliwiająca przeprowadzenie roweru. Sprawiało to wiele trudności bydgoszczanom, którzy korzystając z jednośladów chcieli przeprawić się z jednego brzegu Kanału na drugi. O to, by kładka zyskała prowadnicę od lat apelowali lokalni społecznicy.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wsłuchał się w apele mieszkańców zachodniej części Bydgoszczy – kilka dni temu na kładce przy Janowieckiej pojawiły się „rynienki” ułatwiające wprowadzanie rowerów po schodach. Miedzynianie – sądząc po reakcjach w mediach społecznościowych – są bardzo zadowoleni z drobnej, acz potrzebnej inwestycji.


CZYTAJ TAKŻE: Hala targowa wraca do życia. Sprawdź, jaki pomysł na nią ma nowy operator


Montaż prowadnic dla rowerów nie zmienia jednak faktu, że przeprawa nad Kanałem Bydgoskim jest przestarzała i ze względu na swoje rozmiary nie można na niej zamontować drugiej „rynienki”, umożliwiającej wprowadzenie na nią wózka dziecięcego. Mieszkańcy Miedzynia i Osowej Góry od dawna apelują o budowę nowych mostów i kładek nad kanałem, prosząc także o modernizację kładki przy Janowieckiej. Warto dodać, że w ramach studiów uwarunkowań i planów miejscowych wykonywanych przez Miejską Pracownię Urbanistyczną przewiduje się lokalizację mostów w osi ulic: Plażowej i Mławskiej, Żywieckiej i Przejście oraz Podmiejskiej i Nakielskiej, a także modernizację wspomnianej kładki w osi Janowieckiej i Platynowej.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Brawo dla architektaboni Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
boni
Gość
boni

Kiedyś tam skręciłem nogę przenosząc rower (okazało się że z ostatniego stopnia jest 2 krotna różnica wysokości do gruntu pomiędzy lewą i prawą nogą). Wystająca krawędź rynienki jest bezpieczna dla pani/Pana w średnim wieku, ale co bardziej młodzieńczą fantazję zakończy przerwaniem jednolitości struktur skórnych…

boni
Gość
boni

No tak półśrodki z braku kaski w Bydgoszczy widać na każdym kroku. Trzeba spłacać obligacje wodkan zamiast budować mosty dla „Pana starosty”

Brawo dla architekta
Gość
Brawo dla architekta

… a kierownica się zmieści przy barierce?

Powiązane treści