Bydgoszcz
-0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L -1
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
-1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRysunek śmierci z serduszkami WOŚP. Kontrowersyjny wpis bydgoskiego księdza
Kneblewski_WOŚP_twitter
16.01.2017 | 20:32

Rysunek śmierci z serduszkami WOŚP. Kontrowersyjny wpis bydgoskiego księdza

O księdzu Kneblewskim po raz kolejny mówi cała Polska.

Na zdjęciu: WOŚP ma więcej zwolennik niż przeciwników.

Fot. Twitter

Zachowanie proboszcza parafii na placu Piastowskim w Bydgoszczy ks. prałata Romana Kneblewskiego po raz kolejny wywołało kontrowersje. O jego sposobie zniechęcania do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówi już niemal cała Polska. 

Bydgoski ksiądz już od dawna wyraża swoją negatywną postawę wobec inicjatywy Jurka Owsiaka. Krytykę okazuje przede wszystkim poprzez zamieszczanie w serwisach społecznościowych artykułów zawierających negatywne wypowiedzi dotyczące WOŚP-u. Na przykład na Twitterze 4 stycznia napisał: „Wassermannówna o Owsiaku: nikczemnik!”, zamieszczając link do artykułu z „Faktu”, a 11 stycznia udostępnił link do materiału pt. „WOŚP – 25 lat cynicznej propagandy”.

Jednak apogeum nastąpiło w nocy z 15 na 16 stycznia. Właśnie wtedy ks. Kneblewski zamieścił na swoim profilu na Twiterze rysunek dwóch postaci w kapturach, trzymających kosy z napisami „Eutanazja” i „Aborcja”. Na płaszczach zakapturzonych postaci znajdują się serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obrazek ten został negatywnie opisany przez wiele ogólnopolskich mediów. Zobaczyć go można poniżej:

 

 

 

Skłonność bydgoskiego księdza do wywoływania kontrowersyjnych sytuacji zauważono w 2015 roku, gdy wygłosił on kazanie dotyczące sprawy uchodźców. Bydgoski kapłan nawoływał w nim do nienawiści religijnej i przestrzegał zgromadzone na mszy osoby między innymi przed najeźdźcami muzułmańskimi.


Powiązane treści