Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w Bydgoszczy. Spotkał się z przedstawicielami firm

Dodano: 25.08.2021 | 18:15

Na zdjęciu: Spotkanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców z przedstawicielami lokalnych firm z regionu odbyło się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do Bydgoszczy przyjechał w środę (25 sierpnia) Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Przed południem, Abramowicz – były poseł, a obecnie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców – spotkał się z przedstawicielami firm z regionu w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. W trakcie spotkania, rzecznik przedstawił flagowy projekt dot. proponowanych rozwiązań systemowych dla przedsiębiorców – tzw. „Dziesiątkę Rzecznika MŚP”, ale też poruszał kwestie związane ze sztandarowym programem obozu rządzącego „Polski Ład”.

W ramach „Dziesiątki Rzecznika MŚP” zawarte są propozycje m.in. skrócenia czasu trwania postępowań gospodarczych, ograniczenia praktyki nadużywania stosowania aresztu tymczasowego w przestępstwach o charakterze gospodarczym, realnej odpowiedzialności dyscyplinarnej, jak i majątkowej urzędników, a także powołania organu – rady odwoławczej przy Ministrze Finansów, w skład której weszliby przedstawiciele samorządów zawodowych (jak np. adwokaci, radcowie prawni), Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Krajowej Administracji Skarbowej oraz ministerstw: finansów i rozwoju. Inną z propozycji jest reforma ZUS dla przedsiębiorców, czy powiązanie płacy minimalnej na poziomie połowy średniego wynagrodzenia. Podczas spotkania z przedsiębiorcami w Bydgoszczy Rzecznik MŚP podkreślał: – Propozycja Polskiego Ładu, dotycząca podwyższenia podatku liniowego jest niekorzystna nie tylko dla przedsiębiorców, ale też dla budżetu państwa, bo po zmianach wpływy z tego tytułu nie wzrosną, a spadną.
W ocenie Adama Abramowicza wielu przedsiębiorców jeszcze liczy straty po lockdownie, a już od nowego roku ma ponieść znacznie większe koszty na rzecz państwa.

Jak informuje biuro prasowe Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, zbierane są obecnie podpisy pod petycją przeciwko niekorzystnym zmianom podatkowym w Polskim Ładzie. – Petycję podpisało już 38 tysięcy osób – informuje Krystian Cieślak z biura prasowego Rzecznika MŚP.

W spotkaniu w urzędzie wojewódzkim brał udział m.in. Jacek Rutkowski z firmy Mat-Bud. W jego ocenie, zapowiedzi rządu i rządzącej koalicji budzą duży niepokój wśród przedsiębiorców i klasy średniej. – Nadmierne obciążenia przedsiębiorców i dobrze zarabiających przyniosą odwrotny efekt dla gospodarki i warunków życia rodaków – mówi w rozmowie z nami Rutkowski. Pracodawcy apelują więc o wsłuchanie się w propozycje, jakie składane są przez organizacje biznesowe czy Rzecznika MŚP. – Propozycje dotyczące utrzymania podatku liniowego, mniejszego fiskalizmu niż planowany drastyczny wzrost wobec najlepiej zarabiających, ograniczenia składek zdrowotnych z planowanego w „Nowym Ładzie” astronomicznego poziomu od „bogatych” to poważny głos rozsądku – dodaje Rutkowski, któremu podczas spotkania powierzono także funkcję przewodniczącego Rady Konsultacyjnej Przedsiębiorców z kujawsko-pomorskiego przy Rzeczniku MŚP.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Producent flag
2 lat temu

Jako mały producent czuje że zaraz robienie legalnie czegokolwiek w tym kraju przestanie się opłacać. Opodatkowanie na ponad (suma) 40% to już złodziejstwo. A mówili że chłop pańszczyźniany dużo pracuje na swojego Pana…