Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rzeka Muzyki popłynie po raz drugi. Klasycznie i współcześnie

Dodano: 07.07.2017 | 14:42

W niedzielę odbędzie się drugi występ z cyklu letnich koncertów na scenie na wodzie.

Na zdjęciu: Koncerty w ramach cyklu Rzeka Muzyki przyciągają tłumy bydgoszczan.

Fot. SG / archiwum

W najbliższą niedzielę na scenie na wodzie odbędzie się koncert Raffa Quartet. Młodzi muzycy związani z bydgoską Operą Nova wystąpią w ramach kolejnego wieczoru Rzeki Muzyki.

Dowiedz się więcej o cyklu Rzeka Muzyki [KLIK]

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Uczestnicząca w nim publiczność będzie mogła wysłuchać zarówno dzieł klasyków gatunku, jak i kompozycji współczesnych. Na pewno nie zabraknie słynnych „Czterech pór roku” Vivaldiego (zaprezentowana zostanie „Część 3 – Lato”), a także utworów Szostakowicza, Beethovena i Dvoraka. Zaprezentowanych zostanie również kilka innych ciekawych rozwiązań brzmieniowych, których stale szukają członkowie zespołu Raffa Quartet.

Grupę, będącą połączeniem pasji i scenicznej energii, tworzą cztery osoby: Justyna Cieślak (skrzypce), Cecylia Stanecka (wiolonczela), Filip Lipski (skrzypce) i Michał Rak (altówka). Artyści rozpoczęli współpracę w 2013 roku poprzez utworzenie kwartetu smyczkowego. Pierwsze koncerty zagrali w Selb i Hof w Niemczech. Brali też udział m.in. w Europejskich Spotkaniach Artystycznych w Bydgoszczy oraz relokacjach, organizowanych przez Fundację Nowa Sztuka Wetmusic, realizując projekt „W pół drogi” w Złejwsi Wielkiej. W 2016 r. otrzymali Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy i zrealizowali „Projekt 21” w Górsku i synagodze w Starym Fordonie.

Przypominamy również, że w ramach cyklu Rzeka Muzyki Młodych w piątek, 7 lipca, wystąpi duet The Dumplings. Początek koncertu na scenie na wodzie o godz. 21.00. [CZYTAJ WIĘCEJ]