[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ćwiczenia służb na S5. Symulowano wypadek autobusu z ciężarówką

Dodano: 07.06.2022 | 17:53

Na zdjęciu: Ćwiczenia służb ratunkowych na budowanym odcinku drogi S5 przeprowadzono we wtorek w Morsku, na wysokości węzła Świecie Północ.

Fot. GDDKiA Bydgoszcz / materiały prasowe

Na budowanym odcinku trasy S5 w pobliżu węzła Świecie Północ odbyły się we wtorek (7 czerwca) ćwiczenia służb. 

To były kolejne w krótkim odstępie czasu ćwiczenia służb na budowanym odcinku trasy S5. W połowie kwietnia, podobne ćwiczenia przeprowadzono na S5 w rejonie Kusowa. We wtorek, służby przeprowadziły manewry w Morsku, na wysokości węzła Świecie Północ.

W ramach wtorkowych ćwiczeń, symulowano czołowe zderzenie autobusu z samochodem ciężarowym. – Autobus przebił się przez bariery drogowe, przejechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył z samochodem ciężarowym. Jako że w autobusie było siedemnastu pasażerów, doszło do wypadku masowego – relacjonują przebieg ćwiczeń przedstawiciele regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dodając jednocześnie, że strażacy np. użyli narzędzi hydraulicznych, aby z kabiny uwolnić zakleszczonego kierowcę ciężarówki.

Równolegle, GDDKiA przekazuje, że prace przy budowie odcinka między węzłami Nowe Marzy i Świecie Południe osiągnęły w maju 85%. – Trasę główną, ponad 23-kilometrowej długości planujemy udostępnić do ruchu w trzecim kwartale br. – słyszymy od drogowców. Przypomnijmy, że z początkiem czerwca w rejonie miejscowości Nowe Marzy i Święte wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową trasy S5.

Ćwiczenia służb na S5. Symulowano wypadek autobusu z ciężarówką
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments