Bydgoszcz
14C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 18 • L 11
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
19C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaSą pieniądze na remonty dróg w województwie. Trwa nabór wniosków
znak - roboty drogowe - SF
21.07.2020 | 07:22

Są pieniądze na remonty dróg w województwie. Trwa nabór wniosków

Nabór wniosków przyjmowany będzie do 14 sierpnia.

Na zdjęciu: Dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych, samorządy mogą przeprowadzać prace związane z inwestycjami drogowymi - zarówno te jednoroczne, jak i wieloletnie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do połowy sierpnia zainteresowane samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie zadań związanych z inwestycjami drogowymi. Do regionu trafi przeszło 150 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.

W 2019 roku, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych udało się zrealizować 222 zadania inwestycyjne w samorządach gminnych i powiatowych – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który ogłosił nabór wniosków na tegoroczne zadania w ramach funduszu.

Do samorządów województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafi w 2021 r. przeszło 150 mln zł. – Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy jest dochód własny, tym większa wartość dofinansowania – przypominają służby wojewody. Maksymalne dofinansowanie inwestycji może wynieść do 80% kosztów realizacji całego zadania.

– Wnioski będzie można składać na budowę, przebudowę oraz remont dróg – mówi Bogdanowicz i dodaje, że inwestycje te mogą być zarówno jednoroczne, jak i wieloletnie. Na te pierwsze, limit finansowy wyniesie przeszło 151,9 mln zł, zaś na zadania wieloletnie ponad 61,6 mln zł. – W ramach naboru na 2021 r. na wsparcie zadań powiatowych i gminnych w skali kraju zaplanowano 3,2 mld zł – słyszymy w urzędzie wojewódzkim.

Zainteresowane samorządy mogą składać wnioski do 14 sierpnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści