Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeSą pieniądze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Będzie dofinansowanie inwestycji w gminie Białe Błota
12.12.2019 | 21:26

Są pieniądze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Będzie dofinansowanie inwestycji w gminie Białe Błota

O dofinansowaniu poszczególnych inwestycji mówił podczas konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Na zdjęciu: Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas konferencji prasowej, na której przedstawiał szczegóły dofinansowania poszczególnych inwestycji drogowych.

Fot. Jacek Nowacki / Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Blisko 182 miliony złotych – taka kwota dofinansowania trafi do naszego regionu w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. – To program przełomowy dla naszego kraju – mówi Mikołaj Bogdanowicz.

W czwartek, wojewoda podczas konferencji prasowej przedstawił szczegółową informację odnośnie podsumowania tegorocznej edycji programu, ale – co znacznie ważniejsze – mówił dużo o rekomendowanych zadaniach na 2020 rok. – W wyniku zatwierdzenia 149 zadań znalazło się na liście podstawowej, z czego 26 powiatowych, 123 to drogi gminne. Mamy również zadania wieloletnie – podkreślał Bogdanowicz.

Jak mówił wojewoda, w 2020 roku w regionie zbudowanych zostanie 229 kilometrów dróg: 26 km to drogi powiatowe, 123 km stanowić będą drogi gminne, a pozostałą resztę inwestycje, które zostały zaplanowane na dłuższy okres czasu. Listę zadań inwestycyjnych przekazaną przez wojewodę, pozytywnie już zaopiniował resort infrastruktury. Teraz tylko pozostaje czekać na zgodę szefa rządu. Wojewoda ma nadzieję, że premier Mateusz Morawiecki da taką w styczniu.

Na liście jest jedenaście inwestycji z terenu powiatu bydgoskiego. Wśród nich znalazła się także ta z terenu gminy Białe Błota. Kwota ponad półtora miliona złotych zostanie przekazana na przebudowę odcinka ulicy Strusiej w Murowańcu. Warto jednak nadmienić, że w sumie aż 19 mln zł – najwięcej z całego regionu – pochłoną inwestycje drogowe właśnie w powiecie bydgoskim. Więcej tylko – czternaście – zostanie wykonanych w powiecie włocławskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Ale na najważniejszą i najbardziej potrzebną inwestycję czyli drogę nr 10 Bydgoszcz Toruń nie ma. Będą jakieś 3 rzędne drogi powiatowe robione.

Powiązane treści