Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 12 • L 11
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
9C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWstępne wyniki sekcji zwłok 16-latka z Ciela. Śledczy poznali przyczynę zgonu
policja_Bydgoszcz_na sygnale_zaginięcie_poszukiwania_KWP Bydgoszcz (7)
09.06.2020 | 11:16

Wstępne wyniki sekcji zwłok 16-latka z Ciela. Śledczy poznali przyczynę zgonu

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Na zdjęciu: W akcję poszukiwawczą 16-letniego Piotra zaangażowane były m.in. służby policyjne i nurkowie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok 16-letniego Piotra z Ciela, którego ciało odnaleziono w sobotę (6 czerwca) w Olimpinie.

W poniedziałkowe (8.06) przedpołudnie w Zakładzie Medycyny Sądowej przeprowadzono sekcję zwłok 16-latka. – Przyczyną zgonu 16-latka było utonięcie – mówi szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski. To właśnie ta prokuratura prowadzi śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności zdarzenia. Jak słyszymy, do śmierci Piotra nie przyczyniły się osoby trzecie.

Śledczy zastrzegają jednak, że to wstępne wyniki sekcji zwłok. Jednocześnie – jak dodaje prok. Marszałkowski – zlecone zostały badania toksykologiczne 16-latka. Pełne wyniki badań mają być znane w ciągu najbliższych kilku tygodni. – Jeśli w tej sprawie pojawią się wątki, które wskazywać będą na inny przebieg zdarzenia, zostaną one bardzo poważnie zbadane i zweryfikowane – słyszymy od śledczych.

Przypomnijmy, że zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 16-letniego Piotra trwały od ubiegłej niedzieli. W akcję zaangażowane były wszystkie służby ratunkowe, a pomagali w niej także mieszkańcy. Ciało nastolatka wyłowiono w minioną sobotę rano w Olimpinie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści