Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sala gimnastyczna przy SP w Buszkowie przejdzie remont? W najbliższym czasie na pewno nie

Dodano: 04.12.2023 | 09:14

Na zdjęciu: Szkoła w Buszkowie (gm. Koronowo) to mała, wiejska placówka

Fot. IN

Szkoła w Buszkowie (gm. Koronowo) to mała, wiejska placówka, ale za to z bogatą przeszłością i silną więzią społeczną. Niektórzy uważaj, że należałoby w końcu wyremontować salę gimnastyczną.

Jak czytamy na stronie internetowej szkoły pierwsze wzmianki o placówce – zapisane w języku niemieckim – pochodzą z 1872 roku. Po wojnie szkoła mieściła się w starym budynku – aktualnie przebudowanym na mieszkania. W 1966 roku rozpoczęto rozbudowę szkoły. Natomiast w 1984 roku oddano do użytku salę gimnastyczną, która funkcjonuje do dzisiaj.

Nowe boisko

W tym roku – o czym już informowaliśmy – uczniowie oraz nauczyciele doczekali się nowego boiska. Na wyremontowanym obiekcie można grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę. Koszt inwestycji wyniósł 749 tys. zł.

Sala gimnastyczna wymaga remontu

Okoliczni mieszkańcy nie kryją zadowolenia z remontu boiska, ale też pytają o przyszłościowe inwestycje. – Czy jest szansa na remont sali gimnastycznej w Buszkowie przy świetlicy wiejskiej? – pytano podczas ostatniego czatu online z mieszkańcami burmistrza Koronowa. Część osób twierdzi, że brakuje również szatni, a dzieci przebierają się na korytarzu. – Cały budynek świetlicy wiejskiej w Buszkowie oraz sali gimnastycznej wymaga generalnego remontu oraz termomodernizacji nie ulega to wątpliwości – zaznacza inny z okolicznych mieszkańców. – Czas nagli i mam nadzieję, że w 2024 roku ten remont nastąpi – dodaje.

Stanowisko burmistrza w tej sprawie

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski odpowiada, że w chwili obecnej nie ma takich planów. Włodarz podkreśla, że wybudowano boisko za 700 tys. zł oraz trwa opracowywanie dokumentacji projektowej na budowę drugiego boiska w Buszkowie. – Uważam, że gdy skończymy to boisko sportowe to wówczas wrócimy do tematu i uważam, że jest on słuszny jak najbardziej – poinformował Patryk Mikołajewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
6 miesięcy temu

O