Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 6 • L 4
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSamochód przygniótł mężczyznę. Heroiczna akcja służb w powiecie bydgoskim
24.01.2021 | 19:46

Samochód przygniótł mężczyznę. Heroiczna akcja służb w powiecie bydgoskim

Na zdjęciu: Akcja służb pod Dąbrową Chełmińską trwała kilkadziesiąt minut.

Fot. Maciej Rejment

Bardzo trudną akcję ratowniczą mają za sobą strażacy ochotnicy z Dąbrowy Chełmińskiej, JRG nr 2 w Bydgoszczy oraz pogotowia ratunkowego. Przez kilkadziesiąt minut walczyli oni o przywrócenie funkcji życiowych mężczyźnie, który został przygnieciony przez samochód. Poszkodowany w stanie krytycznym trafił do szpitala w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Otowice, znajdującej się nieopodal Dąbrowy Chełmińskiej. W niedzielne popołudnie, około godziny 14:00 strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez samochód osobowy. – Po dotarciu na miejsce zdarzenia informacja ta potwierdziła się. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz z pomocą podnośnika widłowego z niedalekiego od miejsca zdarzenia przedsiębiorstwa udało się niezwłocznie wydobyć spod samochodu przygniecionego mężczyznę, który nie miał funkcji życiowych – relacjonuje OSP Dąbrowa Chełmińska.

Strażacy rozpoczęli walkę o życie poszkodowanego, prowadząc resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Na miejsce wezwano wsparcie w postaci zastępu z JRG nr 2 w Bydgoszczy oraz zespołu ratownictwa medycznego. Czynności mające na celu reanimację mężczyzny trwały – po kilkudziesięciu minutach udało się przywrócić funkcje życiowe.

Jak przekazują strażacy z OSP Dąbrowa Chełmińska, poszkodowany mężczyzna w stanie krytycznym trafił do jednego z bydgoskich szpitali. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policja.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści