Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSanepid w remoncie [ZDJĘCIA]
15.05.2017 | 13:08

Sanepid w remoncie [ZDJĘCIA]

Również budynek C Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy doczekał się remontu.

Na zdjęciu: Ocieplanie elewacji.

Fot. Stanisław Gazda

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy rozpoczęła kolejny już etap remontów. Z początkiem maja przystąpiono do prac związanych z nowym wizerunkiem budynku C. Prace związane są z dociepleniem ścian zewnętrznych, stropodachu, a także wymianą starych drewnianych okien.

Zniszczona elewacja pokryta została płytami z wełny mineralnej o różnej grubości. Dzięki tym zabiegom poprawi się izolacja termiczna budynku (zimą będzie cieplej, latem natomiast chłodniej), co w konsekwencji wpłynie na zwiększenie  komfortu pracy.

Dalszym etapem remontu tego budynku będzie pokrycie go kolejnymi materiałami oraz dopasowanie kolorystki do pozostałych budynków całego kompleksu, chociaż będzie się ona nieco różniła się od barw zabytkowego budynku A, które są zgodne z historycznym wyglądem.

Inwestycja dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Jesteśmy przekonani, że przeprowadzane prace przyniosą oczekiwane efekty (m.in. poprawę efektywności energetycznej), a wyremontowany budynek doskonale wkomponuje się w otoczenie. Termin uzyskania powyższego efektu ekologicznego przewidywany jest na wrzesień 2018 r. – powiedział nam dr n. o zdrowiu Jerzy Kasprzak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.


Powiązane treści