Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Schreiber proponuje remonty stadionu Polonii i Zawiszy. Jest kolejna propozycja kandydata Bydgoskiej Prawicy

Dodano: 26.02.2024 | 12:20

Na zdjęciu: Piątkową konferencję prasową, Łukasz Schreiber zorganizował w pobliżu stadionu Polonii przy ul. Sportowej 2.

Fot.

Powrót wielkich imprez, ale i wzmocnienie roli lokalnego sportu – to kolejne programowe postulaty kandydata Bydgoskiej Prawicy na prezydenta Łukasza Schreibera. W tym tygodniu, polityk ma przedstawić kolejny punkt swojego programu.

Konferencja Bydgoskiej Prawicy odbyła się przed stadionem Polonii przy ul. Sportowej 2. – Nie bez powodu wybraliśmy to miejsce na miejsce konferencji, bo kiedy mówimy o bydgoskim sporcie, to właśnie tutaj bydgoszczanie przeżywali największe sportowe emocje – mówił kandydat na radnego i lider listy w okręgu czwartym Paweł Bokiej. Przypomniał przy tym obietnicę Rafała Bruskiego o remoncie stadionu żużlowej Polonii. – Zamiast modernizacji stadionu, mamy jedną trybunę, której koszt dorównał budowie nowoczesnego stadionu w Łodzi – powiedział Bokiej.

Kibice bydgoskiego sportu czekają czternaście lat na realizację obietnicy Rafała Bruskiego, który kampanię zaczynał wjazdem na Stary Rynek autobusem wraz z Tomaszem Gollobem

– zaznaczył Schreiber i powtórzył, że chciałby powrotu Bydgoszczy do kalendarza cyklu Grand Prix (ostatnia runda cyklu IMŚ odbyła się w Bydgoszczy w kwietniu 2014 r., a zawody z trybun obejrzało wówczas zaledwie ok. pięciu tysięcy kibiców). Ale polityk obiecał nie tylko inwestycje w stadion żużlowego klubu. W planach ma być także modernizacja stadionu Zawiszy. – Przede wszystkim o główną trybunę, ale i o boisko zwłaszcza dla drużyn młodzieżowych. Powinna powstać także nowa hala dla drużyny Gwiazdy (zespół tenisa stołowego – dop.red.), a kolejnym postulatem środowiska sportowego jest budowa burs dla sportowców – wyliczał dalej Schreiber i podkreślał m.in. konieczność remontu toru regatowego w Brdyujściu czy sezonowych lodowisk m.in. na Wyspie Młyńskiej czy w Starym Fordonie.

Polityk wyliczał, że Bydgoszcz wydaje najmniej pieniędzy na finansowanie piłki nożnej i zaproponował utworzenie specjalnego zespołu do spraw przyciągnięcia do miasta dużych sportowych imprez. Pytamy Schreibera, kto powinien wejść w skład takiego zespołu. – Chodzi o powołanie ludzi, którzy kochają sport, ale to musi być obudowane o miejskie realia. Musiałby mu przewodniczyć wiceprezydent odpowiedzialny za sport – odpowiedział Schreiber. W jego ocenie, miasto nie wykorzystuje potencjału dawnych sportowców do promowania imprez, a nawet jak do tego dochodzi, to na minimalnym poziomie.

 

Do konferencji byłego ministra odniósł się przewodniczący klubu radnych KO Jakub Mikołajczak. – Łatwo obiecywać, kiedy jest się kandydatem. Jednak, gdy Łukasz Schreiber był Ministrem, to aż trzykrotnie rząd PiS odmówił wsparcia Bydgoszczy w budowie stadionu żużlowego, choć Premier Morawiecki obiecywał stadiony piłkarskie w Częstochowie i Chorzowie. Reszty obietnic nie ma co komentować, bo pokazanie hipokryzji w sprawie stadionu Polonii przedstawia przygotowanie kandydata – stwierdził Mikołajczak.

Schreiber ma we wtorek (27 lutego) przed południem przedstawić kolejny punkt swojego wyborczego programu. Kandydat na prezydenta otworzył także w miniony weekend biuro sztabu wyborczego Bydgoskiej Prawicy – to mieści się w biurowcu Notice przy ul. Gotowskiego 6 (jest ono czynne w dni robocze w godz. 9:00 – 17:00, a w soboty w godz. 10:00 – 14:00).

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
1 miesiąc temu

Ale jaja, przez 8 lat PiS nie kiwnął palcem w sprawie stadionu, a ten teraz obiecuje remonty. Mało tego PO wycofuje się z modernizacji stadionów rakowa czy ruchu to na bank dadzą kasę na stadion. Dawno się tak nie uśmiałem.

kibic
kibic
1 miesiąc temu

W Bydgoszczy czas na zmiany! Dość stagnacji w wykonaniu Bruskiego.

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

To przypomina puste obietnice dotyczące stadionów w Lublikie, Chorzowie i w innych miejscach składane przez jego guru Kaczyńskiego i Morawieckiego. Naprawdę nic innego nie potrafi wymyśleć? PIS to intelektualne dno, a Schreiber to udowadnia po raz kolejny

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Jakiej prawicy. To kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Nie oszukujecie wyborców!!! Przez 8 lat nie pomógł jako poseł będąc nawet w rządzie to teraz pomoże? Bajki bajeczki

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Pan Bruski swojej funkcji Prezydenta Miasta Bydgoszcz przez ostatnie kadencje nie sprawował na „piątkę”, owszem, ale i tak jest o niebo lepszym kandydatem od pana Schreibera. Pan Schreiber to typowy aparatczyk zakłamanej partii PiS. Bydgoszczanie w większości na pewno takiego człowieka nie zechcą, wybiorą Bruskiego. Jednak Pan Bruski powinien wreszcie zacząć z całą mocą przeciwstawiać się swoim partyjnym kolegom z PO, cwaniakom z Torunia z Całbeckim i z Lenzem na czele, którzy w naszym regionie szarogęszą się jak na swym własnym folwarku. Panie Bruski, odwagi! No i oczywiście czekamy na realną poprawę kondycji bydgoskiego sportu, zwłaszcza drużyn ligowych, bo te… Czytaj więcej »

Piko4
Piko4
1 miesiąc temu

Boże może znajdzie się normalny kandydat ,bo tych dwóch pajaców mam już serdecznie dość!

Magda
Magda
1 miesiąc temu

Piko4 100% racji…mieli już swoje 5 minut pora na kogoś kto w końcu coś zrobi

kran
kran
1 miesiąc temu

On jest chyba ofiarą przemocy domowej ( baba go leje ) i coś mu się pomieszało .Osiem lat w rządzie i palcem nie kiwnął by coś zrobić dla miasta , a teraz proszę — Bob budowniczy . Ale się chłop wziął za robotę i co ci tam na Nowogrodzkiej jeszcze wymyślili za plany ???

Marek
Marek
1 miesiąc temu

A co miał zrobić jak nie był radnym nawet w Bydgoszczy Zastanów się co piszesz Pan B zwinął cały sport w Bydgoszczy 350 000 mieszkańców i nie ma skstraklasy Sprzedał Z razem z Osuchem Sportowa stoi w miejscu Kosza nie ma Siatki nie ma Blamaz na całego żal pl Nawet dobrego basenu nie ma Noeszawka ma Swiecie Soclec A Bydgoszcz aż nie chce się pisać Złodziejskie psy

Rysio
Rysio
1 miesiąc temu

Panie szrejber idz pan do Marianki
Skąd niby na to pieniądze? Serio myślicie ze tusk da pieniądze szrejberowi? Prędzej kaktus na głowie mi wyrośnie
Bruskiemu że dadzą kasę są znacznie większe szanse
Panie bruski po zwycięstwo!

Normalny
Normalny
1 miesiąc temu

zostaw sport w prywatnych rekach, zajmij sie wiekszymi sprawami, jak np tramwaj na lotnisko, rozbudowa siatki polaczen jak i samego portu lotniczego, bo to co jest teraz to jakies kpiny, takie sprawy mnie interesuja, a nie wymiana krzeselek na stadionie

Wspaniala inicjatywa
Wspaniala inicjatywa
1 miesiąc temu

Zgadzam się z Panem szjberem czas na remonty, polecam zakasać rękawy i wraz innymi przedstawicielami władzy pisowskiej zabrać się do remontu.

Gucio
Gucio
1 miesiąc temu

A co tam z darmową komunikacją? Pomysł umarł? A to był jedyny dobry…

Mik
Mik
1 miesiąc temu

Bydgoszcz jest bardzo niedoceniona komunikacyjnie. Czas zająć się prawdziwym rozwojem portu lotniczego…

Jar
Jar
1 miesiąc temu

Chleba i igrzysk, ale zaraz, czasy ciemnoty już się chyba skończyły.

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Był ministrem i NIC nie zrobił dla naszego miasta a teraz co dzień ma nowe pomysły na Bydgoszcz! Geniusz po prostu geniusz!!! A tak naprawdę to idzie o kasę i o nic więcej!

Last edited 1 miesiąc temu by Krzysztof
Adriana
Adriana
1 miesiąc temu

Panie Schreiber, „przez osiem ostatnich lat”-cytując klasyka, nie interesował się pan naszym miastem. Przed wyborami szybko dorzucał pan kasę na inwestycje, żeby poprawić wynik wyborów PISu (na szczęście nieskutecznie) a teraz pan bajki opowiada jak wiele chce zrobić dla Bydgoszczy? W Bydgoszczy powinien zasiadać prawdziwy bydgoszczanin z miłości i zameldowania, bo inaczej nie zrozumie potrzeb tego miasta. Pan Bruski nie jest moim wymarzonym kandydatem, ale nigdy nie zagłosuję na pisowskiego nominata. Mam nadzieję, że podczas ostatniej kadencji pana Bruskiego wykreuje się nowy bydgoski kandydat na prawdziwego prezydenta Bydgoszczy, a nie tylko ktoś kto poupycha swoich kumpli w spółkach miejskich. Ale… Czytaj więcej »

goto
goto
1 miesiąc temu

kolejny słodziak co obiecuję , lukruję Cukiernik Z Pisu .
niuńiek wez ty wracaj do zonki pod spudnice
co nie wyszło w Warszawie podobno chciałeś zostac Premierem minstrem wielką szyszką nie udały sie Ambicje polityczne wiec wrócileś na stare śmieci po 8 latach chcesz walczyć o fotel prezydenta :)))
Warszawce sie nieudalo to tutaj spróbuję tak to wygląda