Bydgoszcz
9C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 9 • L 8
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSchronisko czeka na przebudowę. Poznaliśmy projekt [WIZUALIZACJE]
schronisko, rozbudowa - UMB (1)
07.03.2018 | 09:48

Schronisko czeka na przebudowę. Poznaliśmy projekt [WIZUALIZACJE]

Miasto przeznaczy na rozbudowę schroniska ponad milion złotych.

Na zdjęciu: Obiekt, w którym mieszczą się boksy dla psów i kotów zostanie powiększony.

Fot. mat. prasowe UMB

Bydgoskie schronisko dla zwierząt doczeka się rozbudowy. Wiadomo już, jak będzie wyglądał rozbudowany obiekt i co się w nim znajdzie.

Schronisko zostanie rozbudowane w kierunku wschodnim. Obiekt, w którym mieszczą się boksy dla psów i kotów zostanie powiększony o pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne dla pracowników wraz z pralnią, suszarnią oraz małym szpitalem weterynaryjnym z salką operacyjną, przyległą do niego recepcją i salą edukacyjną, w której dzieci i młodzież szkolna będą mogły nauczyć się opieki nad zwierzętami. – Ponadto planuję się zaaranżowanie pokoju pielęgnacyjnego, w którym zwierzęta będą poddawane kąpielom i innym zabiegom pielęgnacyjnym– wyjaśnia Izabella Szolginia, dyrektor schroniska.

Planowane jest także powstanie dojścia pieszego oraz niewielkiego placyku przed wyjściem z sali edukacyjnej schroniska, powstanie drogi dojazdowej, placu manewrowego, 30 nowych stanowisk postojowych, a także wyrównanie terenu, nasadzenie drzew (m.in. lipy drobnolistnej, dębu szypułkowego i brzóz), wielu krzewów oraz innych roślin ozdobnych.

Wstępnie na rozbudowę schroniska miasto zarezerwowało blisko 1,5 miliona złotych. Nowa część budynku schroniska ma być gotowa pod koniec tego roku.  Ponadto pierwszego dnia marca miasto podpisało umowę na dofinansowanie ze środków unijnych  wdrożenia instalacji odnawialnych źródeł energii na budynku schroniska, co sprawi, że za pięć lat panele fotowoltaiczne zapewnią placówce samowystarczalność w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną, a przy średniej, zimowej temperaturze powietrza, jaką mamy w ostatnich latach, pompy ciepła zasilane w dużym stopniu na panelach fotowoltaicznych, zapewnią aż 85% zapotrzebowania na ciepło.


Powiązane treści