[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Seniorzy stracili 3 miliony złotych! Bydgoska policja rozpoczyna kampanię przeciwko oszustom [WIDEO]

Dodano: 15.09.2022 | 10:59

Na zdjęciu: Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozpoczyna wzmożoną kampanię profilaktyczną adresowaną do seniorów.

Fot. KWP Bydgoszcz

SENIORZE! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Pod takim hasłem Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy rozpoczyna wzmożoną kampanię profilaktyczną adresowaną do seniorów. Ma ona na celu zapobiec nabieraniu się na historie oszustów, którzy w tym roku wyłudzili już od emerytów w naszym regionie aż trzy miliony złotych.

W województwie kujawsko pomorskim od stycznia do końca sierpnia tego roku nasi seniorzy utracili w wyniku działania oszustów pieniądze w kwocie 2,9 miliona złotych – alarmuje kom. Kamila Mocarska-Wielgosz, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Przestępcy stosują popularne metody „na wnuczka” czy „na policjanta”, które są modyfikowane pod kątem zmieniającej się sytuacji – w ostatnich miesiącach wykorzystywali oni także m.in. pandemię koronawirusa.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Centrum dystrybucyjne Aldi pod Bydgoszczą otwarte. Obiekt robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Schemat jest następujący: dzwoni telefon, oszust podaje się za policjanta lub wnuczka i prosi o pieniądze. – Chcemy dotrzeć do każdego seniora żeby przede wszystkim działać profilaktycznie. Dlatego nakręciliśmy trzy spoty, które będziemy rozpowszechniać po to, by seniorzy wzajemnie się ostrzegali – dodaje kom. Mocarska-Wielgosz.

Policja przestrzega, że ani policjanci, ani lekarze, ani urzędnicy nigdy nie dzwonią po pieniądze, nie proszą osób cywilnych aby uczestniczyły w akcjach policyjnych w celu zatrzymywania sprawców. Policjanci nigdy nie każą też wyrzucać pieniędzy przez okno.

Poniżej jeden ze spotów, zrealizowanych w ramach akcji SENIORZE! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments