Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISerce, Polfinek i św. Mikołaj w cadillacu. Co to oznacza? [ZDJĘCIA]
05.12.2016 | 12:27

Serce, Polfinek i św. Mikołaj w cadillacu. Co to oznacza? [ZDJĘCIA]

To było tylko preludium do jutrzejszej akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem".

Na zdjęciu: Połączone siły św. Mikołaja, Caritasu i Policji.

Fot. Stanisław Gazda

Serce Caritasu,  policyjny Polfinek oraz Święty Mikołaj,  konwojowani przez policyjny radiowóz na sygnale – przejechali dziś ulicami Bydgoszczy spod z siedziby Caritas Diecezji Bydgoskiej  przy ul. Cienistej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy przy  ul. Chodkiewicza 44.

To mogło oznaczać jedno – bydgoska Caritas oraz Policja po raz kolejny zjednoczyli siły, by dać dzieciom choć trochę szczęścia i radości, ale też prezenty.

Odwiedziny u chorych dzieci w szpitalu, to tylko preludium do jutrzejszej akcji „Bezpieczeństwo ze  Świętym Mikołajem”, cyklicznie organizowanej już po raz ósmy przez Caritas Diecezji Bydgoskiej , Komendę Wojewódzką Policji oraz partnerów: Sławek i Przyjaciele, Kapral-Car, Fundację Wielka Rodzina, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Nadleśnictwo Żołędowo.  Ideą przedsięwzięcia jest aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego.

– Za chwilkę nasz konwój wyrusza. W tym roku poszerzyliśmy formułę akcji o spotkanie z dziećmi, którym jest ciężko, którym jest smutno, gdyż przebywają w szpitalu – to jedna nowość, drugą są prezenty – jadą w dwóch samochodach i postanowiliśmy, że nie będą nimi maskotki, słodycze czy zabawki, ale coś co sprawi radość i przyda się  zarówno w szpitalu, jak i po wyjściu z niego. Są to głównie przybory szkolne, ale też środki higieny osobistej. – powiedział zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej. ks. Maciej Kulczyński.

W tym roku gala akcji  „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” odbędzie się  06 grudnia (wtorek) w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy  godz. 14:00-16:00 i weźmie w niej udział około 4000 zaproszonych dzieci .


Powiązane treści