Bydgoszcz
24C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 23
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSeria aresztowań. Policja rozbiła gang złodziei samochodów
12.03.2021 | 09:03

Seria aresztowań. Policja rozbiła gang złodziei samochodów

Na zdjęciu: Złodzieje ukradli m.in. fiata 500.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą oraz paserstwem samochodów. Działania w tej sprawie trwały już od zeszłego roku.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku policjanci z Gniezna zatrzymali 36-latka, gdy ten przewoził skradzionego w Szubinie opla movano. Zatrzymano wtedy także poszukiwanego do odbycia kary 41-latka, który był jedną z osób kierujących grupą przestępczą. – Na terenie posesji młodszego z tych mężczyzn funkcjonariusze znaleźli części z trzech pojazdów skradzionych z Polski i Niemiec. Policjanci znaleźli ponad 150 różnych elementów samochodowych oraz skradzionego fiata ducato – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Grupa działała od początku 2020 roku na terenie województw wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zatrzymani usłyszeli wtedy zarzuty dotyczące włamań i kradzieży samochodów oraz sprzedaży kradzionych części samochodowych, czyli pasterstwa. Już wówczas policjanci informowali, że spodziewają się kolejnych działań w tej sprawie. W lipcu zatrzymali w Wielkopolsce 48-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży 4 samochodów: opla movano, fiata ducato i dwóch renault masterów, a także niezatrzymania się do policyjnej kontroli podczas zatrzymania. Mężczyzna do dziś pozostaje w areszcie.

Kolejnym zatrzymanym był 26-latek z woj. pomorskiego, który trafił do policyjnego aresztu w połowie grudnia 2020 r. Usłyszał zarzuty włamania oraz kradzieży fiata ducato i fiata 500. Po dwóch miesiącach opuścił areszt. Na początku marca tego roku policjanci z KWP w Bydgoszczy zatrzymali dwie kolejne osoby, które były członkami grupy. 45-latek usłyszał zarzuty paserstwa fiata doblo i ducato, natomiast 41-latek paserstwa fiata 500 oraz części z jeszcze co najmniej jednego samochodu. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Ostatecznie w tej sprawie zarzuty usłyszało siedmiu mężczyzn, którzy działali w różnym składzie osobowym, dokonując kradzieży na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Podczas działań policjanci zabezpieczyli zagłuszarki sygnału GPS oraz sprzęt do awaryjnego otwierania samochodów. Dochodzenie w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy – mówi mł. insp. Chlebicz. Teraz śledczy sprawdzają, czy podejrzani dokonali innych kradzieży samochodów na terenie Polski i Niemiec.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści