Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSeria potrąceń pieszych na bydgoskich ulicach. W Fordonie, na Miedzyniu i Kapuściskach
potrącenie pieszego_szubin - Maciej Rejment
08.12.2018 | 17:14

Seria potrąceń pieszych na bydgoskich ulicach. W Fordonie, na Miedzyniu i Kapuściskach

Mimo akcji doświetlania przejść dla pieszych nadal znajdują się miejsca, gdzie o wypadek nietrudno.

Na zdjęciu: W sobotę na Kapuściskach samochód osobowy potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. To niejedyny taki przypadek w ostatnich dniach.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Krótkie dni i szybko zapadające ciemności sprzyjają groźnym zdarzeniom na drogach miasta, choć nie brakuje też miejsc, gdzie dochodzi do nich z uwagi na brawurę za kierownicą, niedostateczną widoczność oraz oświetlenie. W ostatnich dniach policjanci aż trzykrotnie byli wzywani do potrąceń na różnych bydgoskich osiedlach.

Do pierwszego z nich doszło w środę tuż przed godziną szóstą rano w Fordonie. Na skrzyżowaniu ulic: Pelplińskiej oraz Lawinowej kierujący pojazdem marki Peugeot potrącił znajdującą się na przejściu pieszą. Kobieta doznała obrażeń, a fordońscy policjanci prowadzą obecnie postępowanie w tej sprawie i poszukują świadków. Jeżeli ktoś widział zdarzenie może skontaktować się z mundurowymi z ulicy Wyzwolenia bądź skontaktować się telefonicznie pod numerami – 52 525-58-06 (w godzinach 7:30-15:30) lub 52 525-58-59 i 52 525-58-10 (całodobowo).

W piątek wieczorem mieszkańcy Miedzynia poinformowali nas o kolejnym potrąceniu na terenie ich osiedla. Do zdarzenia miało dojść przed godziną dwudziestą na skrzyżowaniu ulicy Nakielskiej z Wiśniową. W przeszłości często dochodziło tam do podobnych sytuacji, a kilka skrzyżowań w ciągu wspomnianej ul. Nakielskiej uważanych jest za wyjątkowo niebezpieczne. W kilku przypadkach potrącenia skutkowały śmiercią pieszych.

Wreszcie w sobotę około godziny piętnastej kierujący volkswagenem potrącił kobietę na przejściu dla pieszych (w kierunku bramy dawnego Zachemu) u zbiegu ulicy Wojska Polskiego z Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (wcześniej: Planu 6-letniego). Poszkodowaną w pierwszej kolejności zajęli się świadkowie, a przybyli na miejsce ratownicy medyczni zadecydowali o przewiezieniu jej do szpitala na dalsze badania. – W tym momencie do szpitala udają się policjanci, aby sprawdzić, jak rozległych obrażeń doznała kobieta – poinformowała nas podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy.


Powiązane treści