Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 10
17C
Wt
18C
Sr
14C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSeria zatrzymań w wykonaniu bydgoskiej policji. Wpadli złodzieje z Wyżyn
policja, zatrzymany, wyżyny - kmp bydgoszcz
22.06.2018 | 16:29

Seria zatrzymań w wykonaniu bydgoskiej policji. Wpadli złodzieje z Wyżyn

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzieże na Wyżynach.

Fot. KMP Bydgoszcz

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali cztery osoby podejrzane o usiłowanie włamania do bankomatu. Jedna z nich ma na koncie dwie próby włamań do urządzeń płatniczych.

W grudniu ub. roku przy ulicy Planu 6-letniego w Bydgoszczy doszło do próby włamania do jednego z bankomatów. Dwa tygodnie później (06.01.2018) policjanci odnotowali kolejne usiłowanie włamanie do bankomatu. Tym razem sprawcy próbowali dostać się do wnętrza urządzenia znajdującego się kilka ulic dalej. Sprawą włamań zajęli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Mimo upływu czasu funkcjonariusze cały czas pracowali nad ustaleniem sprawców. Analiza zgromadzonego materiału i zabezpieczonych śladów pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanych. Trop doprowadził ich do czterech mieszkańców Bydgoszczy.

W ostatni wtorek kryminalni namierzyli i zatrzymali do sprawy cztery osoby. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety, z których jedna po przesłuchaniu została zwolniona. 27 i 24-latek oraz 20-latka trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Dodatkowo kryminalni udowodnili 24-latkowi jeszcze trzy przestępstwa. Mężczyzna podejrzany jest o styczniowe usiłowanie włamania do bankomatu na terenie Wyżyn, kradzież z włamaniem do jednego z budynków w Chmielnikach oraz do jednego z uczniowskich klubów sportowych na terenie Bydgoszczy. Ponadto mężczyzna dokonał tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy. Prokurator po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 24-latka na trzy miesiące. Pozostałe dwie osoby zatrzymane do sprawy , decyzją oskarżyciela będą w ramach dozoru policyjnego stawiać się na komisariacie.

Kryminalni ustalili także, że w sprawie grudniowej próby włamania do bankomatu brał udział brat zatrzymanego 27-latka. Mężczyzna ukrywał się przed funkcjonariuszami, ale policjanci szybko go namierzyli i zatrzymali. W środę (20.06.2018) usłyszał taki sam zarzut jak jego brat i wspólnicy. Prokurator również zastosował wobec niego policyjny dozór. Natomiast w czwartek policjanci zatrzymali kolejną osobę powiązaną z podejrzanymi. 34-latek współdziałał między innymi z aresztowanym 27-latkiem. Kryminalni udowodnili zatrzymanemu kilka przestępstw. 34-latek włamywał się do budynków oraz dokonał kradzieży dwóch pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają rozwój sprawy.


Powiązane treści