Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 13 • L 12
16C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSeryjni złodzieje zatrzymani. Narobili strat na kilkadziesiąt tysięcy złotych
kradziez - kpp rypin
04.07.2020 | 11:17

Seryjni złodzieje zatrzymani. Narobili strat na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na zdjęciu: Mężczyźni ukradli przedmioty o łącznej wartości ponad 45 tys. zł.

Fot. KPP Rypin

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy dokonywali  kradzieży materiałów budowlanych na terenie powiatu rypińskiego. Są to mężczyźni w wieku  29 i 35 lat, których spowodowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych

W czerwcu Komenda Powiatowa Policji w Rypinie została powiadomiona o kradzieży 4 palet kostki brukowej oraz 3 palet obrzeży z terenu budowy drogi na terenie miasta. Wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 1 400 zł. – Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia zabezpieczyli dowody przestępstwa oraz przeprowadzili rozpoznanie. Na tej podstawie wpadli na trop 29-letniego mieszkańca powiatu rypińskiego – mówi st. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy rypińskiej komendy.

W minioną środę (01.07.20r) kryminalni udali się do miejsca zamieszkania wytypowanego mężczyzny, by przeszukać pomieszczenia, które zajmował. Już po wjeździe na posesję zauważyli kostkę pochodzącą z czerwcowej kradzieży. Jednak podczas dalszych przeszukań okazało się, że to nie koniec sprawy. Na terenie tej posesji policjanci znaleźli również wiele innych materiałów oraz sprzętu budowlanego. Były to min. siatki i panele ogrodzeniowe, rusztowania, deszczownice, cement, sprzęt rolniczy i sprzęt nawadniający. Funkcjonariusze od razu przypomnieli sobie, że kradzieże takich przedmiotów były zgłaszane w przeszłości.

Zebrane dowody doprowadziły kryminalnych do jeszcze jednego mężczyzny, 35-letniego mieszkańca z powiatu rypińskiego. W jego miejscu zamieszkania policjanci również znaleźli materiały budowlane pochodzące z kradzieży. Obaj zostali zatrzymani.

Jak ustalili policjanci pracujący nad sprawą policjanci, 29-latek dokonał dwunastu kradzieży, w tym pięciu wspólnie ze swoim starszym kompanem. Mężczyźni działali na terenie różnych miejscowości w powiecie rypińskim, ale także brodnickim od września 2019 roku. Straty, które spowodowali, to ponad 45 000 zł. Skradzione mienie policjanci w większości odzyskali. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści