Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSesja poświęcona inwestycjom na osiedlach w ten piątek. Znamy porządek obrad
Szymon Wiłnicki, Ireneusz Nitkiewicz, Monika Matowska, Lech Zagłoba-Zygler - SF
07.10.2019 | 22:33

Sesja poświęcona inwestycjom na osiedlach w ten piątek. Znamy porządek obrad

Na zdjęciu: W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli w ubiegłym tygodniu wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Jej głównym tematem miały być inwestycje miejskie widziane z perspektywy rad osiedli. Jak poinformowała przewodnicząca rady Monika Matowska-Gulczyńska, sesja odbędzie się w najbliższy piątek.

Radni PiS w ubiegły piątek zorganizowali konferencję prasową, na której poinformowali o zamiarze złożenia wniosku do przewodniczącej rady w sprawie zwołania sesji nadzwyczajnej. – Kompetencje rad osiedli są coraz mniejsze, tymczasem powinniśmy przyznawać im większe pieniądze. Sam budżet obywatelski nie jest wystarczającym sposobem na realizacje inwestycji na osiedlach – tłumaczył Bogdan Dzakanowski, który wystąpił na konferencji wraz z Jarosławem Wenderlichem, Grażyną Szabelską i Janem Gaulem.

W piątek radni złożyli wniosek w biurze rady miasta i zgodnie z prawem przewodnicząca rady Monika Matowska-Gulczyńska powinna w ciągu siedmiu dni zwołać sesję. W poniedziałek poinformowała, że obrady odbędą się w najbliższy piątek. Początek zaplanowano na godz. 10:00.

Zgodnie z propozycją PiS w porządku obrad znalazł się punkt zakładający przedstawienie informacji o miejskich inwestycjach z punktu widzenia rad osiedli. Wówczas mają wystąpić przedstawiciele rad. Następnie – również tak jak wnioskowali opozycyjni radni – zaplanowano punkt dot. zlecenia Komisji Rewizyjnej kontroli działań prezydenta w zakresie nadzoru właścicielskiego nad spółkami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem wynagrodzeń członków ich zarządów, zaś w kolejnym punkcie prezydent przedstawi informację nt. zamówień publicznych na odbiór odpadów komunalnych w mieście.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści