Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 5 • L 2
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarki Pałacu zagrają o Igrzyska Olimpijskie! Znamy skład kadry na turniej w Niderlandach
05.01.2020 | 10:16

Siatkarki Pałacu zagrają o Igrzyska Olimpijskie! Znamy skład kadry na turniej w Niderlandach

Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w Apeldoorn.

Na zdjęciu: Anna Stencel (w ataku) oraz Monika Fedusio i Monika Jagła (z tyłu) zostały powołane do kadry na turniej w Apeldoorn.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jacek Nawrocki odkrył karty. Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek podał nazwiska czternastu zawodniczek, które zostały powołane na turniej kwalifikacji olimpijskich w Apeldoorn.

Do obsadzenia w olimpijskim turnieju siatkarek i siatkarzy w Tokio pozostały jeszcze cztery miejsca. Europejski turniej kwalifikacyjny kobiet odbędzie się w holenderskim Apeldoorn, zaś siatkarze o olimpijskie bilety powalczą w Berlinie.

Z punktu widzenia polskiego kibica, najważniejszy będzie turniej w niderlandzkim Apeldoorn, gdzie o igrzyska powalczą nasze siatkarki. Polki do turnieju przygotowywały się w Spale, gdzie w weekend rozegrały dwa sparingi z Azerkami (wygrały 5:0 i 3:1). W niedzielę rano, selekcjoner Jacek Nawrocki podał nazwiska czternastu siatkarek, które dzisiaj wylecą do Niderlandów.

W tym gronie znalazły się trzy siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. To libero Monika Jagła, która grała już w kadrze m.in. podczas ubiegłorocznej edycji Ligi Narodów, a teraz jeszcze powołane zostały przyjmująca Monika Fedusio oraz środkowa Anna Stencel.

Turniej odbędzie się w hali Omnisport w Apeldoorn, która na co dzień służy… kolarzom torowym. Polki w grupie zagrają z Bułgarią (wtorek, 16:00), Niderlandkami (czwartek, 19:30) i Azerkami (piątek, 20:00). Awans wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH
Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Kowalewska.
Atakujące: Malwina Smarzek-Godek, Martyna Łukasik.
Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Klaudia Alagierska, Anna Stencel.
Przyjmujące: Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Górecka, Monika Fedusio, Aleksandra Wójcik.
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści