Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarska Liga Narodów w Bydgoszczy. Trenerzy i zawodniczki spotkali się z dziennikarzami
Konferencja prasowa_ Liga Narodów siatkarek - trenerzy Felix Koslowski (Niemcy), Jacek Nawrocki (Polska), Guillermo Ordona (Argentyna), Gert Vande Broeck (Belgia) - SF (1)
04.06.2018 | 16:58

Siatkarska Liga Narodów w Bydgoszczy. Trenerzy i zawodniczki spotkali się z dziennikarzami

Już jutro w Łuczniczce rusza czwarty turniej Ligi Narodów siatkarek.

Na zdjęciu: Z dziennikarzami spotkali się trenerzy reprezentacji: Niemiec (Felix Koslowsky), Polski (Jacek Nawrocki), Argentyny (Guillermo Orduna) i Belgii (Gert Vande Broeck).

Fot. Szymon Fiałkowski

Już jutro w hali Łuczniczka rusza czwarty turniej Ligi Narodów siatkarek z udziałem reprezentacji Polski. Biało-czerwone zmierzą się z Belgijkami, Argentynkami i Niemkami.

Po trzech turniejach, Polki plasują się w tabeli na jedenastym miejscu z bilansem trzech zwycięstw i sześciu porażek. Taki sam bilans mają plasujące się lokatę niżej Niemki. Belgijki z kolei w dziewięciu meczach odniosły dwa zwycięstwa i siedem razy przegrały (piętnaste miejsce), zaś Argentynki zamykają tabelę z dziewięcioma porażkami.

Mimo tego trener Jacek Nawrocki przestrzega: – Nie jesteśmy faworytem. Meczem kluczowym jest dla nas z spotkanie Argentyną. Ono zdecyduje o tym, czy możemy spokojnie podejść do pojedynków z europejskimi rywalami. Bardzo chcemy pokazać tę ambitną postawę przed bydgoską publicznością. 

Polki w Lincoln, Makau i Apeldoorn pokonały Włoszki i Chinki (oba mecze 3:2) oraz Koreę Południową (3:0), a także wywalczyły cenny punkt w starciu z Tajlandią, mimo porażki 2:3. Szkoleniowiec polskiej kadry był też zadowolony z postawy zespołu w starciach z Holenderkami i Brazylijkami, które biało-czerwone przegrały w trzech setach. – Musimy i tak jeszcze przeskoczyć, żeby grać lepiej z tymi najlepszymi zespołami – przyznaje Nawrocki.

Na rozpoczęcie turnieju w Bydgoszczy, biało-czerwone zmierzą się z Argentyną, a potem z Niemkami i Belgijkami. Jak szkoleniowiec biało-czerwonych charakteryzuje rywalki? – Argentyna to drużyna, która jest podobnie jak my w mocnej przebudowie. Szykują się do mistrzostw świata i nie mają swojej liderki (Nizetić – dop. red), która zagra w następnym turnieju. Niemki to zespół, który jest o dwa-trzy poziomy wyżej, jeśli chodzi o doświadczenie od naszego. Są cały czas obecne w najważniejszych imprezach typu mistrzostwa Europy czy świata. Belgijki mają sporo młodych dziewczyn w składzie i przestrzegam przed lekceważeniem tego zespołu, bo te zawodniczki są zauważane w Europie – opisuje selekcjoner kadry siatkarek.

Optymistą przed bydgoskim turniejem jest trener Belgijek. – Chcemy tutaj pokazać się z bardzo dobrej strony. Mamy za sobą turnieje z zespołami z czołowej ósemki światowego rankingu FIVB – mówi Gert Vande Broeck i podkreśla, że biało-czerwone są najsilniejszym zespołem spośród tych, które zagrają w Łuczniczce. – Mecz z Polkami będzie ważny, ale dla mnie najważniejsze będzie starcie z Argentynkami, które zadecyduje o tym, kto zostanie w elicie – zapewnia.

PROGRAM TURNIEJU LIGI NARODÓW SIATKAREK W BYDGOSZCZY
Wtorek, 5 czerwca
17:30 Belgia – Niemcy
20:30 Polska – Argentyna

Środa, 6 czerwca
17:30 Belgia – Argentyna
20:30 Polska – Niemcy

Czwartek, 7 czerwca
17:30 Argentyna – Niemcy
20:30 Polska – Belgia


Powiązane treści