Bydgoszcz
23C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 24 • L 21
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Visła spada z PlusLigi. Pałac powtórzył wynik z zeszłego sezonu
BKS Visła Bydgoszcz_ Gonzalo Quiroga, Kamil Szymura, Michał Filip - SF
25.03.2020 | 18:46

BKS Visła spada z PlusLigi. Pałac powtórzył wynik z zeszłego sezonu

W środę obradowała Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki.

Na zdjęciu: Siatkarze BKS Visła Bydgoszcz spadli z PlusLigi.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę (25 marca) obradowała Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki. Podczas niej, oficjalnie potwierdzono decyzję o zakończeniu sezonu w siatkarskiej ekstraklasie oraz I lidze.

To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny i nie ukrywa, że zostały one podjęte w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego środowiska.

Zdecydowanie łatwiej podjąć było decyzję o zakończeniu sezonu w ekstraklasie siatkarek. Tutaj rozegrano w całości fazę zasadniczą, tj. 22 kolejki. Jako obowiązującą uznano więc tabelę po części zasadniczej. Tytuł mistrzyń kraju zdobył zespół Grupy Azoty Chemika Police, który triumfował także w Pucharze Polski. Wicemistrzostwo kraju dla Developresu SkyRes Rzeszów, a brązowe medale wywalczyły broniące mistrzowskiego tytułu siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został zespół Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej PLS ustalono także, że drużyny z Polic i Rzeszowa otrzymają prawo występu w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, zaś z elity spadł beniaminek Wisła Warszawa. Jednocześnie, o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny I ligi: Joker Mekro EnergoRemont Świecie i UNI Opole. – Oba kluby został poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot – czytamy w komunikacie po posiedzeniu. Jeśli kluby ze Świecia i Opola nie spełniłyby wymogów gry w ekstraklasie, wówczas takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa.

Znacznie trudniejsza sytuacja była w przypadku PlusLigi. A to dlatego, że tutaj nie rozegrana została do końca faza zasadnicza (do jej końca pozostały dwie kolejki). Jeszcze przed posiedzeniem Rady Nadzorczej PLS, oficjalne stanowisko zabrał zespół GKS-u Katowice, którego siatkarze deklarowali gotowość do tego, aby wspomniane dwie kolejki rozegrać. Ale rada uznała, że sezon zostanie zakończony, jednakże nie przyznano tytułu mistrza Polski. Kolejność drużyn w tabeli uznano według liczby zdobytych punktów meczowych. Trzy czołowe drużyny, tj. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa Orlen Paliwa i PGE Skra Bełchatów otrzymają prawo rywalizowania w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Po dwunastu latach gry w elicie, z PlusLigą pożegnał się zespół BKS Visła Bydgoszcz. Bydgoszczanie zajęli ostatnie miejsce, a ich miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmie ktoś z dwójki Stal Nysa, BBTS Bielsko-Biała. Kluby z Nysy i Bielska-Białej zostaną poddane teraz audytowi, a jeśli ten wykaże, że nie spełniły one wymogów licencyjnych, taki sam audyt przejdzie wówczas BKS Visła.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści