Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 17 • L 15
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
19C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSkakanie opóźnione, ale z historycznymi akcentami. Budowa parku trampolin na ostatniej prostej
zajezdnia tramwajowa, park trampolin, remont - SG (2)
05.09.2016 | 14:10

Skakanie opóźnione, ale z historycznymi akcentami. Budowa parku trampolin na ostatniej prostej

Otwarcie Jumpin Place miało nastąpić na koniec wakacji.

Na zdjęciu: Remontowany budynek dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Zygmunta Augusta

Fot. Stanisław Gazda

Najwcześniej w październiku bydgoszczanie będą mogli rozpocząć swoją przygodę z trampolinami w Jumpin Place. Remont budynku dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Zygmunta Augusta przedłużył się.

Park Trampolin Jumpin Place miał zostać otwarty na koniec wakacji, lecz w pracach doszło do opóźnienia. Problemy wynikają z zaleceń konserwatora zabytków, który sprawuje nadzór na remontem budynku. Z zewnątrz obiekt będzie odwzorowywał wygląd historycznej zajezdni, a dodatkowym akcentem mają być odrestaurowane szyny kolejowe prowadzące z parkingu do wejścia. Na razie odnowiono elewację i dach, docieplono budynek, zamontowano nową instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. – Praktycznie wszystko, co wymagało renowacji jest już zrobione. Postęp prac jest ogromny, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze dwa miesiące temu w budynku rosły drzewa – mówi Remigiusz Nowak z Jumpin Place.

Zajezdnia przy ul. Zygmunta Augusta powstała w 1888 roku, gdy w Bydgoszczy zaczęła funkcjonować komunikacja miejska. Obiekt zamknięto 19 lat temu i od tego czasu nie można było znaleźć jego nowej roli. Według ostatnich planów, miał wejść w skład kompleksu naukowo-badawczego Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Ten na razie nie powstał, ale wiosną ruszyły prace rozbiórkowe budynku zajezdni, który – Stara zajezdnia od razu nam się spodobała i odpowiada wymaganiom technicznym parku trampolin. Miło nam, że możemy stać się częścią bydgoskiej historii – mówi Nowak.

Nadal nie są znane ceny wejściówek do Jumpin Place. Jak zapewnia Nowak, już wkrótce pojawią się one na stronie internetowej parku. Wiadomo, że odwiedzający będą mogli skorzystać z czterech stref:  gąbek, zbijaka, koszykówki i akrobacji. W ofercie znajdą się też np. zorganizowane zajęcia oraz imprezy urodzinowe.


Powiązane treści