Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkandal! Mural Tomasza Golloba już został zniszczony [ZDJĘCIA]
07.10.2018 | 09:36

Skandal! Mural Tomasza Golloba już został zniszczony [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Mural Tomasza Golloba został w sobotę odsłonięty.

Fot. projekt muralu

Nie minęła nawet doba od odsłonięcia muralu Tomasza Golloba, a dzieło już zniszczono Malunek został pomazany przez wandala.

W sobotnie południe uroczyście przecięto wstęgę przy muralu, który pojawił się na użyczonej przez Marka Wołocha ścianie budynku przy ul. Nakielskiej, obok marketu Mila.  – Tomek przez większość dorosłego życia był związany z tą dzielnicą – tłumaczył Marcin Stawluk, pomysłodawca stworzenia muralu.  – Zawsze  miał czas, żeby porozmawiać, zrobić zdjęcie czy dać autograf, gdy spotkało się go na przykład w sklepie – wspominał.

Ściana została wymalowana dzięki datkom kibiców z Bydgoszczy czy też Tarnowa, Grudziądza, Torunia czy Gorzowa Wielkopolskiego.  Niestety, już w sobotę wieczorem okazało się, że mural został pomazany przez wandala. – „Jesteś nieznany i taki pozostaniesz pewnie do końca swojego marnego życia. W przeciwieństwie do Tomasza Golloba. Możesz zamalować sto murali, a i tak pamięci i emocji, których dostarczył nam Ten człowiek nie zniszczysz!!!” – napisano na fanpage’u Miedzyń i Prądy Bydgoszcz.

Praca ma zostać odtworzona. W niedzielę odbędzie się turniej Asy dla Golloba. Początek zmagań żużlowców na stadionie Polonii o godzinie 15:00.Powiązane treści